E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Başvuru - Kaynak » Bibliyografya » Türkiye'de 1928-93 Arasında Yapılan Ortaçağ İngiliz Edebiyatı Çalışmalarının Bibliyografyası (Başlang...
Türkiye'de 1928-93 Arasında Yapılan Ortaçağ İngiliz Edebiyatı Çalışmalarının Bibliyografyası (Başlangıçtan 1500'lere Kadar)

Türkiye'de 1928-93 Arasında Yapılan Ortaçağ İngiliz Edebiyatı Çalışmalarının Bibliyografyası (Başlangıçtan 1500'lere Kadar)

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9789755201203
Ebat
:
12 x 20
Sayfa Sayısı
:
48 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
1995
%25
indirimli
Liste Fiyatı: 11,00 TL
Satış Fiyatı: 8,25 TL
103156
Tedarik süresi:
Yaklaşık 4 iş günü
AÇIKLAMA
Türkiye'de Cumhuriyet döneminde yapılan bilimsel çalışmaların bibliyografik dökümlerinin toplandığı ve kesintisiz bir şekilde yayımlanarak günümüze kadar getirildiği iki ana kaynak Türkiye Bibliyografyası ve Türkiye Makaleler Bibliyografyasıdır. Bunların dışında bazı dönemleri kapsayan ve üniversite mensuplarının çalışma ve araştırmalarının dökümlerini sunan üniversitelerin ve YÖK Dokümantasyon Merkezinin hazırladığı bibliyografyalar bulunmaktadır, fakat bu bibliyografyalar sadece belli dönemleri kapsamakta ve üniversitelerde yapılan çalışmalarla sınırlı olup diğer çalışma ve araştırmalara doğal olarak yer vermemektedirler. Diğer ülkelerde sıklıkla rastlanan daha dar sınırlı olan, belli alanlara, belli dönemlere, konulara, eserlere ve yazarlara yönelik bibliyografya çalışmaları ülkemizde ya hiç bulunmamakta veya çok az sayıda bulunmaktadır.

Bu çalışmanın amacı ülkemizde Cumhuriyet döneminin

1928-93 yıllan arasında, İngiliz Ortaçağ edebiyatı

(başlangıçtan 1500'lere kadar olan dönem) çalışmalarının bir

dökümünü sunmaktır. Türkiye'de bu konuda yukarıda belirti

len yılları ve konuyu kapsayan bir çalışma daha önce

yapılmamıştır. Böyle bir çalışma belirtilen zaman dilimi

içinde ülkemizde yapılan çalışmaların dökümünü vererek

yapılan araştırmaların toplu bir şekilde değerlendirilebilmesini sağlayacaktır. Ayrıca günümüzde bu konularda çalışma yapanlara, sunulan bu bibliyografya ile yapılan çalışmalar tanıtılarak bu eserlere ulaşmaları ve onlardan faydalanmaları açısından da yardımcı olması amaçlanmıştır. Günümüzde sayıları hızla artan üniversitelerde bu konularla ilgili bölüm ve anabilim dallarının çoğalması ve ayrıca ülkemizde daha da ivme kazanan eski ve klasik eserlerin çevirisine, bu alandaki günümüze kadar olan çalışmaların toplu bir kaynakta derlenmesi ile ileride yapılacak çalışmalara yardımcı ve yönlendirici olunabileceği düşünülmektedir. Bu eski bilgi ve eserlerin ışığında yeni konulara veya yeni yorumlara yönelinmesine de faydalı olunabilecektir.

Bu araştırma yapılırken tüm kaynaklardan yararlanılmaya çalışılmışsa da gerek kaynaklardaki bazı eksikliklerden, gerekse araştırmadaki bazı hatalardan kaynaklanan atlama ve eksiklikler olabilecektir. Bu tür düzeltme ve ilavelerin yazara kapaktaki yazışma adresi ile bildirilmesi daha sonra yapılabilecek çalışma ile bu eksiklik ve yanlışlıkların giderilmesini sağlayacaktır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates