E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Medeni Hukuk » Katkı – Katılma Alacağı
Katkı – Katılma Alacağı

Katkı – Katılma Alacağı

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9786055593384
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
589 s.
Baskı Sayısı
:
6. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 54,00 TL
Satış Fiyatı: 51,30 TL
104252
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Yeni 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'muzun 01.01.2002 tarihinde yürürlüğe girmesinden sonra bu alanda getirilen en önemli değişiklik olan "edinilmiş mallara katılma" rejimi çok geniş kesimler tarafından tam olarak anlaşılamamıştır. Yeni Medeni Kanunu'muzdan önceki dönemde de Yargı Kararları ile geliştirilen ve yeni yasanın 227. maddesi ile yasa hükmü haline getirilen "katkı alacağı" ile yeni yasal mal rejimi olan "edinilmiş mallara katılma rejiminden" doğan "katılma alacağı" kavramları, koşulları, hesaplanması, aralarındaki farklar bakımından karıştırılmaya müsait konular olarak karşımıza çıkmıştır.

Bu alandaki boşluğu doldurmak amacıyla basit örnekler ve anlatım yöntemi içeren eserin bu basısında, öncelikle bu arada yürürlüğe giren yeni Hukuk Muhakemeleri, Borçlar, Ticaret Kanunları'nın konuyla ilgili kısımlarında gerekli güncelleştirmeler yapılmış. Bunun dışında bu arada söz konusu alacaklarla ilgili olarak üretilen içtihatlara yer verilmiş. Bu içtihatlar arasında özellik gösterenler eserin bu basısında ilgili konularda ele alınmış ve okuyucuya kolaylık olması açısından kitabın ekler kısmında da aynen yayımlanmıştır. Bunlar arasında özellikle bu tür alacaklarda çok tartışmalı hale gelen zamanaşımı süresi ve başlangıcı ile yeni HMK.muzun 107. maddesi ile getirilen "belirsiz alacak davası" nın zamanaşımına etkileri konusu üzerinde geniş olarak durulmuştur.

(Önsöz'den)

Konu Başlıkları

- Katkı Alacağı

- Mal Rejimleri

- Bilirkişi Raporları

- Yargıtay Kararları

- Edinilmiş Mallara Katılma Rejimiyle İlgili Tablolar


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates