E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Teknik Kitaplar » Malzeme - Metal - Kalıpçılık » Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi
Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi

Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789944006859
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
396 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Bu kitap, başta altı baskısı yapılmış olan Malzeme Bilgisi ve Muayenesi adlı kitap olmak üzere okutulmakta olan Malzeme Bilimi, Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi derslerine ait notlar ve pek çok kaynaktan yararlanılarak hazırlanmıştır. Kitapta malzeme bilimine ait temel ilke ve konular bilimsel ve teknolojik bir düzen içerisinde özgün bir anlatımla verilmeye çalışılmıştır. Konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak bakımından uygun yerlerde şekil ve örnekler verilmiştir.

Bu kitap çeşitli mühendislik dallarına ait ders programlarında okutulan Malzeme Bilimi, Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi derslerinin içeriğine ve veriliş sırasına göre hazırlanmıştır. On ana bölümden oluşan bu kitabın birinci bölümünde malzemelerin atom yapısı, ikinci bölümünde kristal yapıları, üçüncü bölümünde malzemelerin deformasyonu, dördüncü bölümünde alaşımların yapısı, beşinci bölümünde faz diyagramları, altıncı bölümünde demir-karbon alaşım sistemi, yedinci bölümünde çeliğe uygulanan ısıl işlemler, sekizinci bölümünde alaşımlı çelikler, dokuzuncu bölümünde metallerin korozyonu ve onuncu bölümünde tahribatlı ve tahribatsız malzeme muayenesi yöntemleriyle ilgili bilgiler verilmektedir. Kitapta yer alan konuların daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanan sorular örnek sorular bölümünde verilmiştir. Ekler bölümünde ise gerek bu derste, gerekse mühendislik uygulamalarında yararlanılabilecek bazı bilimsel ve teknik veriler sunulmuştur.

Konu Başlıkları

- Malzemelerin Atom Yapısı

- Kristal Yapılar

- Malzemelerin Deformasyonu

- Alaşımların Yapısı

- Faz Diyagramları

- Demir–Karbon Alaşım Sistemi

- Çeliklere Uygulanan Isıl İşlemler

- Alaşımlı Çelikler

- Metallerin Korozyonu

- Malzeme Muayenesi


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,34375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates