E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Fen Bilimleri » Çevre ve Ekoloji » Çevre Mühendisliğine Giriş
Çevre Mühendisliğine Giriş

Çevre Mühendisliğine Giriş

Yayınevi
:
Barkod
:
9786051331577
Ebat
:
17 x 24
Sayfa Sayısı
:
640 s.
Baskı Sayısı
:
3. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 43,20 TL
Satış Fiyatı: 36,72 TL
113403
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Çevre kirlenmesi veya çevresel olaylar, halk sağlığını doğrudan veya dolaylı etkilemekte olup, etkisi çoğu zaman hemen görülmeyip uzun sürede akut veya kronik rahatsızlıklar şeklinde kendini göstermektedir. Kitap, halk sağlığını etkileyen farklı boyutlarda çok sayıda olay içermekte olup, bu olaylar, çevre mühendisliğinin hangi boyutlarda ve hangi konularda çalıştığını veya çalışması gerektiğini göstermektedir. Kitap, sadece çevre mühendislerinin çalışma sahalarını göstermekle kalmamakta, aynı zamanda sözü edilen olaylara yol açan tesisleri işleten farklı meslek mensupları ve kamu idaresinde karar verici konumda olanlar için de yol gösterici nitelikte önemli bilgiler içermektedir. Üretim teknolojileri ve ürünlerin, çevre dostu teknolojiler veya ürünlere dönüştürülmesinin daha iyi ifade edilebilir gerekçesi de bu kitapta çok açık bir şekilde yer almaktadır. Kitap, sadece çevre mühendislerini değil, hayatın her alanında faaliyet gösteren bütün bireyleri yakından ilgilendiren konuları yaşanmış örneklerle vermektedir.

Kitap, çevre problemlerini belirleme ve çözümleme konusunda karmaşık örnekler sunarak başlamakta, mühendislerin teknoloji, fayda/maliyet, risk ve etikle ilgili kararları verirken kullandıkları araçlar, etik üzerine irdeleme, boyutlar ve birimlere giriş, kütle dengesine giriş, reaksiyonların açıklanması, ideal reaktör teorisi, kütle dengesi yaklaşımının enerji akışına uygulanması, ekosistemlerde meydana gelen ilginç reaksiyonlar, kütle dengesi yaklaşımı ve reaksiyon kinetiği kullanılarak ekosistemlerin açıklanması, temiz su arayışı, su kalitesi özellikleri, su temini ve arıtımı, atık su arıtımına giriş, hava kirleticiler ve hava kirlenmesi kontrolü, evsel katı atıklar, tehlikeli atıkların yönetimi, gürültü kirliliğine giriş ve çevre dostu (yeşil) mühendislik etiği kapsamında faaliyetlerin sürdürülebilmesi için yapılabilecekler hakkında bir değerlendirme ile sonlanmaktadır.

CL-Engineering

İÇİNDEKİLER

Bölüm 1 - Çevre Mühendisliği

- Çevresel Problemlerin Tanımlanması ve Çözümü

Bölüm 2 - Temeller

- Mühendislik Kararları

- Mühendislik Hesaplamaları

- Madde Dengesi ve Ayırımlar

- Reaksiyonlar

- Reaktörler

- Enerji Akışı ve Dengeleri

- Ekosistemler

Bölüm 3 - Uygulamalar

- Su Kalitesi

- Su Temini ve Arıtımı

- Atıksu Arıtımı

- Hava Kalitesi

- Hava Kalitesi Kontrolü

- Katı Atık

- Tehlikeli Atıklar

- Gürültü Kirliliği

- Çevreye Duyarlı Mühendislik Etiği


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4697266 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates