E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Eğitim Bilimleri » Özel Eğitim » Türkiye'de Özel Eğitim Alanında Geliştirilen ve Uyarlanan Ölçme Araçları (2 Cilt)
Türkiye'de Özel Eğitim Alanında Geliştirilen ve Uyarlanan Ölçme Araçları (2 Cilt)

Türkiye'de Özel Eğitim Alanında Geliştirilen ve Uyarlanan Ölçme Araçları (2 Cilt)

Barkod
:
9786054515264
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
951 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
Cilt Sayısı
:
2 cilt
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 75,00 TL
Satış Fiyatı: 60,00 TL
143669
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Bu kitap, öncelikle özel eğitim ve eğitim alanında ülkemiz araştırmacıları tarafından geliştirilmiş ve uyarlanmış ölçekleri sunmayı amaçlamaktadır. Özel eğitim, pek çok alanla ilişki içerisindedir. Eğitim, psikoloji, çocuk gelişimi, psikolojik danışma ve rehberlik, ölçme ve değerlendirme bunların en başta gelenleridir. Özel eğitim araştırmaları için geliştirilen ve/veya uyarlanan ölçme araçları bu alanlardan ayrı olarak düşünülemez. Bu nedenle, kitapta yer alan araçların bazılarının söz edilen alanlarla örtüşmesi şaşırtıcı değildir. Buna bağlı olarak, okuyucu, kitapta yer alan bazı ölçeklerin özel eğitim ile doğrudan ilişkili olmadığını görecektir. Örneğin, Beck Umutsuzluk Ölçeği ve benzeri bazı ölçekler, yetersizliği olan bireylerden elde edilen veriler ile geçerlikleri ve güvenirlikleri sınandığı için kitapta yer almıştır.
Kitapta toplam 264 ölçek yer almaktadır. Bunların 119’u Türkiye’de geliştirilmiştir. 145’i ise ülkemiz koşullarına uyarlanmış ölçeklerdir. özellikle, son yıllarda kullanıma sunulan ölçek sayısının giderek artması ve Türk araştırmacılar tarafından geliştirilmiş ölçeklerin giderek önemli bir yer kapsaması dikkat çekicidir. Bu, araştırmacıların gereksinimlerinin karşılanması açısından oldukça sevindirici bir gelişmedir. Nitelikli çalışmaların artmasını dileriz. 

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates