E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Lise Ders Kitapları (9 - 12. Sınıf) » 10. Sınıf » 10. Sınıf Dil ve Anlatım - Edebiyat » Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı (Üçrenk) Soru Bankası
Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı (Üçrenk) Soru Bankası

Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı (Üçrenk) Soru Bankası

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786055559878
Ebat
:
19 x 27,5
Sayfa Sayısı
:
304 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 25,50 TL
Satış Fiyatı: 17,85 TL
151480
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı (Üçrenk) Soru Bankası
10. sınıf Türk Edebiyatı Öğretim Programı’nda, amaç ve kazanımlar şu şekilde belirtilmiştir: Onuncu sınıf Türk Edebiyatı Öğretim Programı, üç üniteden oluşmaktadır. Bu ünitelerde, başlangıcından Tanzimat Dönemine kadar geçen sürede ortaya konan metinler dokuzuncu sınıfta verilen edebî zevk ve anlayış, kazandırılan metot bilgisi ve becerilerle incelenerek yorumlanmıştır. Burada, edebî metinlere zamanımıza özgü dikkatle kendi geçmişimize bakma ve onu anlayıp günümüz edebî metinleriyle karşılaştırma, değerlendirme, yorumlama beceri ve alışkanlıklarını kazandırma hedeflenmiştir.
I. Ünite’de (Tarih İçinde Türk Edebiyatı), edebiyat-tarih ilişkisi konusunda hazırlanan kazanımlar ve önerilen etkinliklerin verdiği imkânlarla edebî metinlerin yazıldıkları dönemi yansıtan tarihî belge niteliğinde oldukları vurgulanmıştır.
11.    Ünite’de (Destan Dönemi Türk Edebiyatı), Destan Dönemini belirleyen zihniyet ve beğeniyi ana hatlarıyla sezdiren kazanım, açıklama ve etkinlikleri sözlü ve yazılı edebiyatın özelliklerini konu alan kazanım, etkinlik ve açıklamalar izlemiştir.
III. Ünite (İslam Uygarlığı Çevresinde Gelişen Türk Edebiyatı), İslam uygarlığına ve Türk kültürüne özgü öğelerin iç içe girerek dil, edebiyat ve kültür alanlarında yeni bir dönemi nasıl başlattıklarının kavratılması ve öğrencilerin eserleri çözümleme, anlama ve yorumlama becerisi kazanmaları hedeflenmiş.
10. sınıf Türk Edebiyatı Öğretim Programı’nda yer alan konular, üniversiteye giriş sınavlarında önemli bir ağırlığa sahiptir. Bu açıdan kitabımız 10. sınıf Türk Edebiyatı Programı’na uygun olarak hazırlanmıştır.
Kitabımızdaki testler kolaydan zora doğru oluşturularak hem test tekniği kavratılmaya hem de konular pekiştirilmeye çalışılmıştır.
Esen Yayınları Eğitim Koordinatörü Sayın Nevzat ASMA ve Halit BIYIK’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kitabımızın, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza yararlı olmasını diliyoruz.

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,359375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates