E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Lise Ders Kitapları (9 - 12. Sınıf) » 10. Sınıf » 10. Sınıf Dil ve Anlatım - Edebiyat » Esen 10. Sınıf Dil ve Anlatım (Üçrenk) Soru Bankası
Esen 10. Sınıf Dil ve Anlatım (Üçrenk) Soru Bankası

Esen 10. Sınıf Dil ve Anlatım (Üçrenk) Soru Bankası

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786055559861
Ebat
:
19 x 27,5
Sayfa Sayısı
:
302 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 25,50 TL
Satış Fiyatı: 17,85 TL
151481
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Esen 10. Sınıf Dil ve Anlatım (Üçrenk) Soru Bankası
10. sınıf "dil ve anlatım dersi” öğretim programı, Türkçenin kullanımda kazandığı değerleri, metinlerden hareket edilerek beceri düzeyinde kazandırılmak amacıyla hazırlanmıştır. Programda genel ve soyut bilgiler aktarma, dil ve anlatımla ilgili kurallar ya da öneriler sunma yerine; metinler aracılığıyla öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma alanlarında becerilerini geliştirmeleri; bu süreçte Türkçenin özelliklerini kavramaları, bu alandaki bireysel uygulamalarıyla dili her düzeyde doğru ve güzel kullanabilme zevk ve alışkanlığı kazanmaları hedeflenmiştir.
Bu kitapta 10. sınıf dil ve anlatım dersi öğretim programına paralel olarak aynı hedefler gözetilmiş, programda yer alan kazanımların metinlerden hareket edilerek sağlanmasına özellikle dikkat edilerek metin inceleme sorularına ağırlık verilmiştir.
Soruların hazırlanmasında basitten karmaşığa ya da kolaydan zora doğru bir yol izlenmiş; bu amaçla konulardaki testler - kaçınılmaz bir görecelik içerse de - kolay (sarı), orta (mavi) ve zor (kırmızı) olarak düzenlenmiştir.
Soruların cevapları, sağladığı kolaylık açısından testlerin arka sayfalarında verilmiştir ancak bu kolaylığın sorular üzerinde yeterince düşünmeden cevaba bakmak gibi bir yanlışa yol açmaması gerekir. Unutulmamalı ki "soru” sadece ölçme aracı değil, bir öğrenme aracıdır da. Kitaptaki kimi uzun sorular da bu bağlamda değerlendirilmeli ve bunların YGS-LYS’den çok sınıf çalışmalarına yönelik olduğu göz önünde tutulmalı.
Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 15.08.2011 tarih ve 114 sayılı kararı ile kabul edilen Türk Dili ve Edebiyatı Müfredatı’na göre yazılan bu kitabın hazırlanma sürecinde bize destek olan Esen Yayınlarının değerli Eğitim Koordinatörü Sayın Nevzat Asma ve değerli Eğitim Koordinatör Yardımcısı Sayın Halit Bıyık’a çok teşekkür ediyoruz.
Özverili çalışmasıyla kitabın dizgisine ve görsel tasarımına emek veren Hakan Esen’e teşekkürler...

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4379883 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates