E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Lise Ders Kitapları (9 - 12. Sınıf) » 10. Sınıf » 10. Sınıf Dil ve Anlatım - Edebiyat » Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı
Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı

Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789756913994
Ebat
:
19,5 x 27,5
Sayfa Sayısı
:
432 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 30,50 TL
Satış Fiyatı: 21,35 TL
151523
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Esen 10. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı
Birinci olay: Bir edebiyat öğretmeni bir mühendisle tanışır. Tanışma sırasında edebiyat öğretmeni mesleğini söyleyince mühendis "Şu failin mefailün neyin nesiydi ya, hâlâ anlamış değilim!” der.
İkinci olay: Bir adam, aldığı bir karardan ve onun sonrasında gerçekleşenlerden ötürü suçlanır. Adam, haklıdır dolayısıyla düzgün cümleler kurarak kendini savunur. Onu dinlemek daha doğrusu anlamak istemeyen muhatabı, adamın sözünü bitirmesine müsaade etmeden ona şu karşılığı verir: "Bana edebiyat yapma kardeşim!”
Bu kitap, bu tür kanıları değiştirmek, böyle olayların yaşanmasına engel olmak düşüncesiyle hazırlanmıştır.
Güzel sanatlar, yitik bir hazine olan "güzellik” kavramının peşine düşen insanların; dünyayı, yaşamı, duygu ve düşünceleri güzelleştirme çabası sonucunda ortaya çıkmış; insanın, kendini ve başkalarını tanıması, bu tanıma sonucunda öğrendiklerini başkalarına da aktarması suretiyle hayat bulmuştur. Sanat eserleri, bu dünyadaki somut malzemelerle soyut âlemde yaratılan, düş gücüyle varlık kazanan yapılardır. Ressam, boyayı; heykeltıraş taşı ya da metalleri; edebiyatçı doğal dili kullanarak kurar yapısını. Onların kullandıkları malzemeler bu dünyaya aittir. Ama ortaya çıkan sanat ürünü bir kurmacadır. Bu ürün, bu yapı, başka bir deyişle bu ev, onu ortaya koyanın sığınağıdır. Bu ev, sanatçının kendini var etmesinin tek yoludur. Sanatçı o evi kurarak, o sanat eserini yaratarak, önce kendine sonra da başkalarına "Burada benim yaptığım güzel bir ev var, bu evi ben tasarladım, bu ev benim düş gücümün yansımasıdır.” der.
Edebiyat sözcüğünün birden çok anlamı vardır. Ama bu anlamlardan öğrencilerin aklına ilk geleni hiç şüphesiz "edebiyat dersi”dir. Bu kitabın temel iddiasının, öğrencilerin zihinlerindeki bu yanılsamayı değiştirmek olduğunu söyleyebiliriz. Biz, edebiyat sözcüğü duyulduğunda akla gelen ilk anlamın "edebiyat sanatı” olması için bu kitabı yazdık. Edebiyat bilimi ve edebiyat dersi, bu anlamlardan sonra akla gelirse; edebiyatın, resim gibi, müzik gibi, ebru gibi bir sanat olduğu yargısı zihinlerde pekişirse bu kitap da yazılış amacına ulaşmış olacaktır.
Kitabımız, üç temel üzerine oturmaktadır: Teorik bilgi, metin incelemesi, ölçme-değerlendirme. Gerek teorik bilgilerin verildiği gerek metin incelemelerinin yapıldığı gerekse de farklı soru kalıplarının kullanıldığı ölçme-değerlendirme bölümlerinde yeni müfredat programı esas alınmıştır.
Kitabımızın, eğitim camiamıza faydalı olması dileğiyle...

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates