E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » YDS Kitapları » YDS Soru Kitapları » İngilizce YDS Soru Bankası - Vocabulary & Grammar
İngilizce YDS Soru Bankası - Vocabulary & Grammar

İngilizce YDS Soru Bankası - Vocabulary & Grammar

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789756428450
Ebat
:
19 x 27
Sayfa Sayısı
:
500 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 32,40 TL
Satış Fiyatı: 25,92 TL
155864
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Sınav sisteminde son birkaç yılda üst üste yapılan değişiklikler sonucunda TUS Yabancı Dil, ÜDS Sosyal Bilimler, ÜDS Fen Bilimleri, ÜDS Sağlık Bilimleri ve KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ÖSYM tarafından kaldırılmış ve bunların hepsinin yerini alacak YDS (Yabancı Dil Sınavı) Nisan 2013 tarihinden itibaren devreye sokulmuştur. Ayrıca KPSS sınavındaki yabancı dil bölümü de kaldırılmış ve KPSS Alan grubu sınavına girecek adaylardan son düzenlemeyle birlikte YDS sınavına girmeleri zorunlu tutulmuş ve YDS sınavına girmeyen adayların KPSS sınav puanlarının hesaplanmayacağı bildirilmiştir. ÖSYM'nin 2011 yılından itibaren yaptığı bir diğer değişiklik ise, öncelikle KPDS sınavında soru sayısını 100'den 80'e çekmek olmuş, bununla birlikte soruların zorluk dereceleri de oldukça artmıştır. Sınavın zorlaşmasıyla birlikte sınava giren adayların puanlarında eski sınavlara göre ciddi düşüşler gözlenmiştir.
Önceki yıllarda sınavlara hazırlanan adaylara sorularla ilgili çeşitli şifre ve teknikler öğretilerek, böylece ingilizce seviyesi düşük olan adayların bile, o dili çok iyi bilmeden oldukça iyi puanlar almaları sağlanmıştır. Doğaldır ki bu da haksız bir rekabet ortamını ortaya çıkarmış, kursa gidemeyip kendi çalışan adayların bu haksız rekabet karşısında mağdur olmaları söz konusu olmuştur. Ancak artık şifre ve parola dönemi kapanmış, gerçek bilginin ölçüldüğü dönem başlamıştır. Hangi sınav olursa olsun, gerçek başarının temelinde, işin hilelerini ve kısa yollarını öğrenmek değil, çok çalışmak, emek ve zaman harcamak, başarıya giden yolda yapılması gereken doğruları yapmak yatmaktadır. Haklı başarıyı sağlamak için o dilin gramerini iyi özümsemek, olabildiğince çok sözcük bilgisine sahip olmak, çok ve çeşitli metinleri okumak ve elbette ki çok fazla sayıda soru çözmek gereklidir. Bir dili iyi öğrenmek çok büyük sabır ve üstün gayret ve daha da önemlisi süreklilik gerektirir. Yeni sınav sistemi ile ÜDS'de daha önce var olan bilimsel ayrım yok olmuş ve bu nedenle özellikle TUS, ÜDS Fen ve Sağlık bilimleri sınavlarına giren adayların kendi alanlarıyla ilgili sahip oldukları avantaj tamamen ortadan kalkmıştır. Bu durumda daha öncesinde TUS, ÜDS Sağlık Bilimleri ve ÜDS Fen Bilimleri sınavına giren adaylar, bundan böyle ortak sınav olan YDS sınavına gireceklerdir. Sınavın eskiye göre çok daha zor olduğu dikkate alınırsa, sınava hazırlanırken daha sıkı çalışmanın ve çok daha fazla soru çözmenin zorunluluk arz ettiği yadsınamayacak bir gerçektir. YDS Vocabulary & Grammar Soru Bankası kitabı, sözcük ve dilbilgisi alanlarında 2500 soruyu soru tipine göre gruplanmış olarak sunmaktadır.
Böylece sınava hazırlanırken, ihtiyaç duyduğunuz ve eksik olduğunuzu hissettiğiniz soru tiplerini bölümlenmiş olarak bu kitapta bulabileceksiniz. Hepsinden önemlisi, konu bazlı test çözmeye başlamadan önce, o konuyla ilgili önemli ipuçlarını ve özetli konu anlatımını bir bakışta görebilecek şekilde test sorularından önce inceleyebilecek ve çalışabileceksiniz. Bunlara ek olarak, çalışırken ve soru çözerken size yardımcı olacak önemli bilgileri kitabın sonundaki ekler bölümünde mini fiiller sözlüğü ile birlikte bulabileceksiniz. Sınava giden yoldaki çalışmalarınızın verimli olmasını ve sonuçta da sınavınızın başarılı geçmesini dilerim.
-Gürcan Günay-

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates