E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » Kamu Yönetimi » Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanları
Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanları

Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi Bileşenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanları

Barkod
:
986054515370
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
388 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2013
Bu ürün kargonuzu öder.
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 23,00 TL
Satış Fiyatı: 18,40 TL
158839
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kapsayıcı ve bütüncül bir sosyal hizmetler sistemi oluşturmak devlet olmanın temel gerekliliklerindendir. Türkiye'de karmaşık toplumsal yapının ortaya çıkarttığı ihtiyaç ve sorunlara yanıt verecek düzeyde gelişmiş bir sosyal hizmetler ağının var olduğu söylenemese de son yıllarda sosyal hizmetler sistemi içinde sunulan hizmet ve programların nitelik ve nicelik olarak geliştiği açıktır.

Türkiye'de sosyal hizmetlerin ve sosyal hizmet mesleğinin gelişmesi alana özgü bilgi ihtiyacının önemli ölçüde artırmıştır. Sosyal hizmete ilişkin (Türkçe) yazılık kaynakların, son yıllarda yayınlanan mesleki-akademik çalışmaların sayısında önemli artışlar olmasına karşın, oldukça yetersiz kaldığı açıktır.

Bu çalışmanın yukarıda ifade edilen her iki ihtiyacı karşılama yolunda önemli bir adım olduğu düşünülmektedir. Elinizdeki bu çalışma, kamu yönetimi, sosyal politika ve sosyal hizmet disiplinlerini buluşturmaktadır. Bu açıdan bir ilktir. Böylece sosyal hizmet mesleğinin uygulama alanlarından, mesleğin temel karakteristiklerine ve değişen doğasına, sosyal hizmet uygulamalarını şekillendiren sosyal politika düzenlemelerinden güncel kamu yönetimi tartışmalarına kadar birçok alanı kapsamak olanaklı olmuştur.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates