E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Mikro Ekonomi

Mikro Ekonomi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786053273578
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
655 s.
Baskı Sayısı
:
27. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 35,00 TL
Satış Fiyatı: 31,50 TL
16031
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Mikroekonomi adlı bu kitap, başta İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri olmak üzere çeşitli fakültelerde ekonomi dersi okuyan öğrenciler kadar, mezuniyet sonrası çeşitli müsabaka sınavlarına (KPSS, müfettişlik, uzmanlık, kaymakamlık vb.) hazırlananların da yararlanabileceği temel bir eserdir. Kitapta tüm konular kolay anlaşılabilir bir üslûpla ifade edildiği gibi, her kısımda göz hafızasına hitap ettiğinden rahatlıkla izlenen geometrik anlatım, bir defa da cebirsel olarak, o kısmın sonunda ek şeklinde verilmiştir.

Kitapta, öncelikle her ekonomini ana sorunları ve bu sorunların çözümünde çeşitli ekonomik sistemlerin yaklaşımlarına değinilerek, liberal kapitalist sistemde temel ekonomik sorunların çözümünü sağlayan piyasa mekanizmasının işleyişi, mal ve hizmet piyasası ile faktör piyasasında, ayrı ayrı açıklanmıştır. Bu açıklamalarda önce tam rekabet varsayımının geçerliliği göz önüne alınmış daha sonra tam rekabet piyasasının aksaması sonucu ortaya çıkan aksak rekabet piyasalarından, özellikle en sık görülen monopolcü rekabet ve oligopol üzerinde durularak bu piyasalarda kaynak kullanımı ve gelir dağılımı yönünden optimal durumdan ne kadar uzaklaşıldığı vurgulanmıştır. Böylece ekonomideki üretim kaybı ve gelir dağılımında adaletsizlik üzerinde durularak, rekabetin korunmasına ilişkin yasal düzenlemelerin gerekleri ortaya konulmuştur.

Kitabın sonunda, kısmi denge analizinin ekonomik analizlerdeki yetersizliğini ortadan kaldırmaya yönelik genel denge analizi ve toplumun refah düzeyinin optimizasyon koşullarını araştırmaya yönelik refah teorisi ile bu optimizasyondan uzaklaşmaya neden olan piyasa başarısızlıkları açıklanmıştır.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları

- Tüketici Teorisi

- Üretici Teorisi

- Fiyat Teorisi

- Üretim Faktörleri Fiyat Analizi

- Genel Denge, Refah Ekonomisi ve Mikroekonomik Piyasa Başarısızlıkları


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,390625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates