E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Siyaset - Siyasi Partiler ve Akımlar » Siyasal Düşünceler ve Yönetimler
Siyasal Düşünceler ve Yönetimler

Siyasal Düşünceler ve Yönetimler

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786053336662
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
754 s.
Baskı Sayısı
:
16. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Diğer
:
Karton Kapaklı
%8
indirimli
Liste Fiyatı: 37,50 TL
Satış Fiyatı: 34,50 TL
17330
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
İlkçağlardan günümüze dek toplum, devlet, iktidar, kişi hak ve özgürlükleri ve eşitlik kavramları ve bunların insanlar ve toplumlar için yarattığı sorunlar güncelliğini korumaktadır. Bu sorunlara bugün de çözümler aranmaktadır. Tarih boyunca bu sorunlara eğilen ve çözümler getiren ve kavramları açıklayan düşünürler bazen "olanı" savunmuşlar, ama çoğu zaman da insanların daha mutlu olmaları için "olması gereken" üzerinde durmuşlar, benimsedikleri değerler açısından sonuca ve çözüme ulaşmağa çalışmışlardır. Bu görüşlerin ve düşünce sistemlerinin toplum düzeni, devlet yapısı, iktidar anlayışı ise, birey açısından, bireyin toplum içindeki yeri ve önemi, hakları ve yetkileri, özgürlüğü, eşitliği bakımından önemlidir.

Kütüphaneler dolusu eserleri kapsayan bu görüş ve düşüncelerin tümünü, tüm ayrıntılarıyla bir ders kitabı içinde verme olanağı olmadığı açıktır. Bu konuda zorunlu olarak bir sınırlama yapmak gerekmektedir, sınırlama ise bir seçim yapmayı zorunlu kılar. Bu ders kitabında, siyasal düşünceyle ilgili tarihsel gelişme ana hatlarıyla ve belli düşünce sistemleri, bunların belli başlı savunucularının görüşleri açısından anlatılmağa çalışılmıştır.

İkinci olarak, kitapta incelenen konu siyasal yönetimler olmuştur. Bu alanda, batı demokrasilerinde tarihsel siyasal gelişmeler çerçevesinde, "İngiliz Parlömanter sistemi", "Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık sistemi" ve bütün siyasal sistemleri deneyen ve bugün "Parlömanter sistemle Başkanlık sistemi" arasında bir sistem olan Beşinci Cumhuriyette karar kılan Fransız siyasal sistemleri incelenmiş ve siyasal düşünce sistemleri ile yönetimler arasındaki bağların, teori ile uygulama arasındaki uyum ve uyumsuzlukların gösterilmesine çalışılmıştır.

Konu Başlıkları

- Siyasal Düşünceler İlk Çağda Siyasal Düşünce

- Modern Çağda Siyasal Düşünce

- Yakınçağda ve Çağımızda Siyasal Düşünce

- Siyasal Yönetimler İngiliz Siyasal Yönetimi

- Amerika Birleşik Devletleri Yönetimi

- Fransa ve Siyasal Yönetimleri


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates