E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Ekonomi - Ekonometri » Ekonomi (Genel) » İkon Marka Kavramı Üzerine Tartışmalar
İkon Marka Kavramı Üzerine Tartışmalar

İkon Marka Kavramı Üzerine Tartışmalar

Yayınevi
:
Barkod
:
9786055216863
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
222 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
Satış Fiyatı: 13,50 TL
178453
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Toplumsal bir varlık olan insanın en önemli ihtiyaçlarından birisi iletişimdir ve uygarlıkları yönlendiren en önemli unsur, iletişim alanındaki gelişmeler olmuştur. İnsanlık tarihinde yazı dili, sadece o dili kullanan uygarlık içerisinde anlaşılır olmuştur fakat sembolik ifadeler uygarlıklar arası iletişimi sağlamıştır. Tarih boyunca ürünleri rakiplerinden ayırt etmek amacıyla kullanılan işaretler, simge ve sembollerle bu güne gelinmiş, amblem ve logolardan sonra marka kavramı ortaya çıkmış ve artık küresel dünya da sadece marka olmak değil, ikon marka olmak önemli hale gelmiştir. Yaşadığımız dönem tam anlamıyla işaretler çağıdır ve işareti olmayan bir ürün, mal, fikir ve kurum neredeyse bulunmamaktadır.

Bu çalışmada markadan yola çıkılarak nasıl 'İkon Marka' haline gelinir konusu detaylarıyla incelenmiştir. Birinci bölümde İkon kavramı ve ikonun tarihçesiyle beraber ikon kavramının kültürle olan ilişkisi ele alınmıştır. İkinci bölümde ikon marka kavramı ve ikon marka olabilmek için izlenmesi gereken yöntemlerle birlikte, ikon marka bileşenleri ele alınmıştır. Üçüncü bölümde ise ikon marka statüsüne yükselmiş iki örnek eşliğinde, ülkemizden ikon marka olabilecek iki marka incelenmiştir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates