E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » KPSS - A Grubu » Hukuk » Soru Bankası » 2016 KONSENSUS KPSS Hukuk Soru Bankası (2 Cilt)
2016 KONSENSUS KPSS Hukuk Soru Bankası (2 Cilt)

2016 KONSENSUS KPSS Hukuk Soru Bankası (2 Cilt)

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059293280
Ebat
:
16 x 24
Baskı Sayısı
:
4. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
Cilt Sayısı
:
2 cilt
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 100,00 TL
Satış Fiyatı: 95,00 TL
181176
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
KONSENSUS Hukuk Soru Bankası

Cilt I

Kamu Hukuku

Anayasa Hukuku

İdare Hukuku

İdari Yargı

Ceza Hukuku

Ceza Muhakemesi Hukuku

Cilt II Özel Hukuk

Medeni Hukuk

Borçlar Hukuku

Ticaret Hukuku

İcra ve İflas Hukuku

Uzun yıllardan beri sınavlara hazırlanan adaylara hukuk alanında çıkmış sınav sorularını çözmelerinin başarılarının sine qua non koşulu olduğunu ısrarla vurguladım. Ancak pekçok kez öğrencilerin soruların sadece yanıtlarını görmelerinin de yeterli olmayacağını, bir sorunun doğru seçeneğinin neden doğru olduğunu, diğer seçeneklerin hangi neden ve bağlamdan dolayı doğru yanıt olamayacağını bilmelerinin öneminin de farkındaydım. Bu konuda piyasada mevcut çözümlü soru bankalarının pekçok temel eksiklik ve yanlışlıkları olduğunu da biliyor, ancak buna rağmen bu tür eksiklik ve yanlışlıklara dikkat ederek okumalarının kendilerine yararlı olacağını ümit ederek tavsiye ediyordum.

Nihayet iki genç, başarılı, azimli, kariyer sınavlarının muhakeme, mantık ve usullerine tamamıyla hakim, her ikisi de dünya beyefendisi ve zerafet abidesi, üstelik adaş sabık öğrencim ve hukukçu kardeşimle uzlaşarak, yani KONSENSUS’a vararak elinizde tuttuğunuz soru bankasını hazırlamaya karar verdik.

KONSENSUS soru bankasını hazırlarken beraberce hepimizin uyacağı kural ve stratejileri belirledik. Soruların seçiminde ve çözümünde her birimizin dikkat ettiği prensipler, dolayısıyla elinizde tuttuğunuz kitabı diğer çözümlü soru bankalarından ayıran hususiyetler şöyle sıralanabilir:

 Soruların çözümünde bazı soru bankalarında olduğu gibi, asla soru cümlesiyle doğru seçeneği bir araya getirmek suretiyle cümle kurarak çözermiş gibi yapmadık. Sadece doğru seçeneğin neden doğru ya da yanlış olduğunu açıklamakla da yetinmedik. Sonraki sınavlarda diğer seçeneklerin de doğru cevap olarak gelme ihtimaline binaen bu seçenekleri de soruyla münasebetini de belirterek izah ettik.

 Soruları çözerken o sorunun kapsamıyla da yetinmedik. O kapsamın da içinde yer aldığı daha üst ve genel konuları sorunun içeriğiyle bağlantısını kurarak, okuyucunun parça parça ve kopuk ekleme bilgileri öğrenmesi yerine o alanı özetle tekrar edebilmesini ya da bütünlük içinde kavramasını amaçladık. Yani her bir hukuk alanında soru çözülürken, alanın tamamını genel bir tekrarı, gözden kaçan yerlerin farkına varılması ya da öğrenilmesi sağlanacaktır. Bu arada soruları her bir hukuk dalının altında kendi alt başlıklarına da ayırdık ki, adaylar ilgili alt başlığı konu anlatımı kitabından çalıştıktan sonra, alanın bitimini beklemeden hemen ilgili alt daldaki soruları çözüp konuyu hazmedebilsinler.

 Çok önemli ve sıkça sorulan konularda okuyucunun dikkatini çekmek ve akılda kalmasını sağlamak için önemli kutular, koyu ya da altı çizili bölümlerle farklı yöntemler kullandık.

 Soru sayısını ve çeşidini mümkün mertebe üst seviyelere çıkardık. Daha önce çıkmış ve çözdüğümüz bir soruyu tekrar çözerek tekrarlardan kaçındık. Hatta adayların farkına varması için daha önce defalarca çıkmış soruları, bunların üst başlıklarına yazarak belirttik. 


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates