E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Spor - Beden Eğitimi » Genel Spor Kitapları » Genel Kondüsyon Antrenmanı Ve Sporda Performans Kontrolü
Genel Kondüsyon Antrenmanı Ve Sporda Performans Kontrolü

Genel Kondüsyon Antrenmanı Ve Sporda Performans Kontrolü

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786056239427
Ebat
:
17,5 x 25
Sayfa Sayısı
:
219 s.
Baskı Sayısı
:
2. Baskı
Baskı Yılı
:
2012
%35
indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
Satış Fiyatı: 9,75 TL
181226
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
ÖNSÖZ

1991 Federal Almanyada Almanca dilinde yayınlanmış olan bu araştırma görülen ihtiyaç üzerine gecikmeli olarak Türkçeye çevrilmiştir. Faydalı olacağına inanılan "Genel Kondüsyon Antrenmanı ve Sporda Performans Kontrolü" içerikli bu yayın birinci elden, tüm dünyada kabul görmüş DSHS (Alman Yüksek Spor Akademisi) Kölnde eğitimlerini tamamlanmış "spor bilimcisi" unvanını taşıyan bilim adamlarınca hazırlanmıştır.

Performans kontrolü ile ilgili geniş kapsamlı bu kitap, eğitimciler tüm spor dallarında çalışan antrenörler ve öğrenciler için aynı derecede ilgi çekicidir. Birinci genel bölümde okuyucuya hedeflenmiş ve planlı bir antrenman amacına yönelik performans kontrolü ve düzenlenmesi için gerekli bakış açılarını dikkate alması konusunda kendilerine yardımcı olacak tüm bilgiler verilmektedir. Performans kontrol yöntemleri, bir organizmayı yüksek bir performans seviyesine ulaştıran uyum mekanizmaları ve periyodikleştirme şeması açıklanmaktadır. Yazarlar genel bölümün sonunda enerji hazırlama mekanizmasına değinerek tüketilen maximum antrenman kapasiteleri üzerine en çok araştırma bir alan olan yorulma ve rejenerasyon bütünlüğünü ele almaktadır.

ikinci ve özel bölümde antrenman kontrolü ve düzenlenmesinde yardımcı önlemlerin dikkate alınması için gerekli pratik bilgilerin yanı sıra spor hakimliği alanındaki araştırmaların en son durumu ile ilgili bilgilerde vermektedir. Enformasyon sistemleri ele alınarak laktak ve hormon teshitleri ile psikofizik parametreler yardımıyla performans kontrolü imkanları gösterilmekte ve spor hekimliği alannında oldukça aktüel bir konu olan zaman seri analizi anlatılmaktadır. Kitabın son kısmı sadece beslenme konusuna ayrılmıştır. ihtimamla hazırlanmaya çalışılmış olan bu eser üzülerek belirtelim ki tercümemde kelimelerin tam karşılığı bulunmadığından düşükte olsa bir hata payı içerebilir. Şimdiden özür dilerim.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates