E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Edebiyat - Kültür » Şiir - Antoloji » Candan Geçelim Ya Hu
Candan Geçelim Ya Hu

Candan Geçelim Ya Hu

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789759955090
Ebat
:
17 x 24
Sayfa Sayısı
:
667 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 40,00 TL
Satış Fiyatı: 32,00 TL
186058
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Batı dillerinin çoğunda "mısra"ın mukabilinde kullanılan kelime, aynı zamanda "âyet"i de karşılar; çünki, Hak kelâmı şiire benzer. Daha doğru bir söyleyişle, şiir nüzûl edeni taklide çalışır. Şair, bir yandan en yüce kelâmı örnek alarak şiir düzmeye, diğer yandan da onun kalbindeki yerini ifadeye uğraşır. Bu yüzdendir ki, şairin ledünniyat ile münasebeti bizimkine benzemez. Şair Mevlâ'yı zikrin, onu tefekkürün, ona taabbüdün, ona rabtolmanın en kestirme yolu diye şiiri gördükçe, yavaş yavaş kristalize olur ve sonunda sözü bir sünûhâta, bir tulûata dönüşür. İşte bu şanslı kullara "vehbî şair" denir.
Elinizdeki kitap, XIX. asırdan 333 ismin şiirlerini içeriyor. "Kesbî şair"in "vehbî şair" olma cehdinin her merhalesinden farklı örnekler... Kimi yolun başında, kimi varmak istediği yerde... Kimi bir gülistan peşinde, kimi gülünü bulmuş da dalında "lisân-ı asâfir"den şakıyor. Kimi can derdinde, kimi candan geçmiş bile... Ama hepsi de samimî ve okunmaya değer... Her okuma, eski bir tecrübeyi paylaşmak değil midir?

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,59375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates