E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Taekwondo - Poomsae

Taekwondo - Poomsae

Yayınevi
:
Barkod
:
9786055740269
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
376 s.
Baskı Yılı
:
2014
%27
indirimli
Liste Fiyatı: 70,00 TL
Satış Fiyatı: 51,10 TL
197679
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Poomseler sadece savunma ve saldırı değil, aynı zamanda bir harmoniyi, düzeni ve

bütünlük içinde bir arada bulunmanın ruhunu anlatır. Beden-zihin ve beden-ruh'un uyumu ve dengelenmesini amaçlar. Nefesle sağlanan vücut-zihin uyumu, hareketlerde esneklik, canlılık, denge, güç ve akıcılık kazandırır. Her Poomse kendi içinde ayrıca bir anlama sahiptir. Bu anlam ve yol, o Poomse'nin tekniklerini ve ruhunu oluşturur. Her Poomse'nin anlamı, Poomse'nin sembolü içindedir.

Poomseler aynı noktada başlayıp aynı noktada biter. Bu döngüyü, tekrar bir'e dönüşü simgeler. Poomse'de hareketler poomse şekli (yolu) üzerine simetrik bir şekilde yerleştirilmiştir. Bu denge ve uyumu oluşturur.

Ayrıca Poomseler içinde "DO" felsefesi barındırır.

"DO" FELSEFESİ

Uzun yıllar çalışmaların sonucunda, fiziksel gelişimin yanı sıra zihinsel ve ruhsal gelişimde sağlanmalıdır. Egosunu, öfkesini ve korkularını yenmelidir. Bu yolda ÇABA harcanmalıdır. Hırsını sınırlamalı ve kontrol altına almalıdır. Bunların sonucunda ERDEM'ler açığa çıkmaya başlar. Kişi daha uysal ve uyumlu olur. Sakin, kendine güvenen ve güler yüzlüdür. Yapıcı ve yardımseverdir. Gücünü kullanma ihtiyacı duymaz. Sorunları konuşarak ve anlaşarak çözer. Dinlemeyi bilir. Hoşgörülüdür ve hiç kimseyi suçlamaz. Yapıcıdır. Çözüm üretir, yardım eder, olumlu sonuçlara ulaşır. Onun için herşeyin bir çözümü vardır. Planlar, düşünür, söyler ve yapar. Düşündüğü ve söylediği gibi yaşar. Olduğu gibidir. Güven verir. Sözünün eridir. Çalışkan ve sağlam karakterlidir. ADALETLİ ve sevgi doludur. Kendine, başkalarına ve doğaya karşı saygılıdır.

"O, tüm davranışları ile örnek bir insandır.

"Toplumda sayılan, sevilen ve güven duyulan bir insandır.

"O, "DO" felsefesine sahiptir.,


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates