E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » KPSS - ÖABT » Türkçe Öğretmenliği » Soru Bankası » Türkçe Öğretmenliği Soru Bankası
Türkçe Öğretmenliği Soru Bankası

Türkçe Öğretmenliği Soru Bankası

Yayınevi
:
Barkod
:
9786053421801
Ebat
:
19 x 27
Sayfa Sayısı
:
236 s.
Baskı Yılı
:
2015
%25
indirimli
Liste Fiyatı: 19,90 TL
Satış Fiyatı: 14,92 TL
202793
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Dünyada hızla gelişen iletişim teknolojisi karşısında Türkçe, önemli bir sınav vermektedir. Modern dünyada sadece bir eğitim ve edebiyat dili olmak, bir dilin kültür taşıyıcılığı ve tesir gücü bakımından yeterli görülmemektedir. Tarihi ve kültürel zenginliğe sahip Türkçenin, mümkün mertebede doğru öğretilerek geliştirilmesi, günümüz dünyasında vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Bu sebepten, diğer alanlarla birlikte, Türkçe öğretmenliği alanında da, adayların olabildiğince iyi yetiştirilmesini ve seçilmesini amaç edinen ÖABT sınavına en doğru yöntemlerle hazırlanmak gerekir.

Geçtiğimiz iki yılda düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavları (ÖABT), hem bu alanla ilgili kitap yazanlara hem de öğretmen adaylarına ciddi tecrübeler kazandırdı. Sınavlarda çıkan sorular, her alanın kapsam ve sınırlıkları hakkında kayda değer bilgiler verdi. Bu sebepten, söz konusu sınavın ilk uygulandığı 2013 yılına göre artık çok daha geniş bilgi ve tecrübeye sahibiz.

ÖABT sınavının giderek daha çok ayrıntıya dayanan ve yer yer yorum da gerektiren bir uzmanlık şekline büründüğü görülmektedir. Özellikle Türkçe Öğretmenliği dalında adaylara, bazen üniversite müfredatını da zorlayabilecek kadar ihtisas gerektiren soruların yöneltilmesi, dikkate değer bir durumdur. Bu gerçeklikten hareket eden yazarlarımız, kapsamlı bir konu kitabı yanında, sınavlarda çıkmış soruların muhtevasına ve soruluş tarzına yakın testler içeren bir soru bankası ihtiyacı olduğunu gördü. Çünkü bu tür sınavlarda bir aday, derslerin konularına ne kadar iyi hazırlansa da, bilgi ve kazanımlarını ÖABT sınavına en yakın soru tipleriyle ölçmedikçe sınava hazırlık derecesini gerçek anlamda göremeyecektir. Dolayısıyla siz değerli adaylar mümkünse, daha önce yayınladığımız Türkçe Öğretmenliği Öğretmenlik Alan Bilgisi kitabını dikkatle inceledikten sonra elinizdeki kitabın sorularını çözmelidir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates