E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Tarih » Araştırma - İnceleme » Sultan II.Abdülhamid'in Sürgün Günleri
Sultan II.Abdülhamid'in Sürgün Günleri

Sultan II.Abdülhamid'in Sürgün Günleri

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9799758434557
Baskı Yılı
:
2003
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Son dönem Osmanlı tarihinin en çok tartışılan konularından birisi şüphesiz Sultan II. Abdülhamid ve dönemidir. Bu kitap bu dönemi ve padişahı daha yakından tanımaya yarayacak ipuçlarını verecektir...

Atıf Hüseyin Bey, Abdülhamid Selanik'e sürgüne gönderildiği zaman kendisine ve aile efradına bakmakla görevlendirilmiş bir askeri dokturdur. Yaşamı hakkında pek bir şey bilinmeyen doktor, Abdülhamid'le ilgilendiği yıllar boyunca günlük tutmuştur. Tamamı 12 defter olan bu günlükler, Selanik yıllarından başlayarak, Abdülhamid'in İstanbul Beylerbeyi Sarayı'na nakline ve ölümüne kadar sürmektedir.

Metin Hülagü'nün yayına hazırladığı günlükler, Abdülhamid'in hastalıkları, ilaçları, hastalıklara karşı başvurduğu tedavi şekilleri ve özellikle kullandığı bitkisel tedavi metotları hakkında bilgi vermenin yanısıra özel hayatı, düşünce ve inanç yapısı, hisleri, sevgi ve nefretleri, kişiliği ve daha çok Avrupa ülkelerine ait hatıraları, şahsi ve siyasi yaklaşımları konusunda bulunmaz bir kaynaktır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,7138672 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates