E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Turizm - Gezi » Akademik Turizm Kitapları » Turistik Ürün Politikası
Turistik Ürün Politikası

Turistik Ürün Politikası

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054940653
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
411 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 17,50 TL
Satış Fiyatı: 15,75 TL
204434
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Uluslararası turizmde ülkeler, bölgele ve destinasyonlar arasındaki rekabet giderek artmaktadı. Sert rekabet ortamında turistlerin beklentilerini karşılayacak özellik ve kalitede ürünler oluşturmak, uluslararası piyasada rekabet edebilmek için etkili ve tutarlı turistik ürün politikaları izlemek gerekmektedir. Çeşitli turistik mal ve hizmetler ile diğer mal ve hizmetlerin bileşiminden oluşan turistik ürünün oluşturulması ve turizm piyasasında varlığını sürüdürebilmesi; talebi yaratacak ve destekleyecek turistik ürün/ürünlerin doğru saptanmasına, çekicilik, yararlılık ve kolay ulaşılabilirlik özelliklerinin olmasına bağlıdır.

Dört bölüm ve on dokuz alt bölümden oluşan bu kitap, 19 yazarın katkısı ile hazırlanmıştır. Turizm politikası, turistik ürün arz ve talebinin planlanması, turistik ürün politikası kapsamında ürün çeşitlendirme stratejisi, ürün geliştirme ve tutundurma süreci, turistik ürünle ilgili pazarlama, fiyat, reklam ve satış geliştirme, insan kaynakları, turist sağlığı ve güvenliği, ürün inovasyonu politikaları ile turistik ürünün sürdürülebilirliği konuları çok sayıda kaynaktan yararlanılarak özellikle lisans-lisansüstü öğrencilerinin kolaylıkla anlayabileceği bir düzeyde değerlendirilmiştir. Kitapta ayrıca dünyada, Avrupa Birliği'nde ve Türkiye'de uygulanan turistik ürün politikasına da yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

- Turizm Politikası ve Planlaması

- Turistik Ürün

- Turistik Ürün, Politikalar ve Stratejiler

- Uygulanan Turistik Ürün Politikaları


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,3599854 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates