E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » İşletme - Muhasebe - Maliye » Mobbing ve Örgütsel Sinizm
Mobbing ve Örgütsel Sinizm

Mobbing ve Örgütsel Sinizm

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054940400
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
158 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
Satış Fiyatı: 13,50 TL
204529
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Faaliyette bulunduğu sektör türü ne olursa olsun, tüm örgütler açısından oldukça olumsuz sonuçları içerisinde barındıran mobbing eylemleri ve çalışanların örgütlerine yönelik geliştirdikleri/geliştirebilecekleri sinik tutumlar (örgütsel sinizm), esasında özellikle bilinçli bir yönetim politikası uygulanmayan örgütleri, içten içe kemiren bir hastalık haline dönüşerek, örgütte oldukça olumsuz etkiler yaratabilecektir. Kitaba da adını veren örgütsel sinizm ve mobbing için kullanılan "kanser" metaforu; esasında söz konusu bu olguların örgütte meydana getirdiği/getirebileceği olumsuz etkilerin, kanserin vücutta bıraktığı olumsuz etkilerden pek de aşağı kalmayacak kadar önemli olduğu ve farkında olunup tedavi edilmediği zaman, aynen kanserin insan vücuduna bulaştığı andan itibaren vücudu içten içe kemirip ömrünü tükettiği gibi, örgütün diğer tüm faaliyetlerini de olumsuz etkileyeceğine dair farkındalık yaratmak amacıyla kullanılmıştır. Böylelikle konuya ilişkin tarafların bir nebze de olsa içinde bulundukları/bulunabilecekleri bu olumsuz durumlarda neler yapılabileceğini, hangi önlemler alınabileceğine ilişkin katkıda bulunulması hedeflenmiştir.

Kitabın içeriğinde de belirtildiği üzere özellikle işletmeleri içten içe kemirerek kanser yapıcı bir etkide bulunma olasılığı yüksek olan bu iki olumsuz olgunun ortadan kaldırılmasına yönelik, işletmelerde insan kaynakları departmanına önemli görevler düşmektedir. Bu kapsamda insan kaynakları yöneticileri; insan kaynakları yönetiminin işlevlerinin uygulanması esnasında belirli ilkelere göre hareket edilmesi sorumluluğundan hareketle, bu olgunun işletmede mevcudiyetine/izlenmesine ve giderilmesine yönelik faaliyetlerde bulunma sorumluluğundan hareketle, olumsuz durumlara (mobbing ve sinizm) neden olan kişisel ve örgütsel faktörlerin takipçisi olarak diğer yönetim birimlerine düzenli olarak rapor sunmalıdırlar. Söz konusu bu faaliyet, çalışanlar tarafından özelikle işletmelerde bu olumsuz olguların takip edildiği algısını oluşturarak, gerek ast gerekse üstlerin birbirlerine karşı davranışlarında ve çalışma ilişki ve biçimlerinde önemli bir düzenleyici olacaktır.

Konu Başlıkları

- Mobbing

- Örgütsel Sinizm (Sinsilik)

- Mobbing ile Örgütsel Sinizm İlişkisi ve Konuyla İlgili Bazı Seçilmiş Araştırma Sonuçları


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,3916016 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates