E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Edebiyat - Kültür » Deneme - İnceleme » Tasavvufi Şiir Şerhleri
Tasavvufi Şiir Şerhleri

Tasavvufi Şiir Şerhleri

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789759955991
Ebat
:
13 x 21
Sayfa Sayısı
:
280 s.
Baskı Yılı
:
2015
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 19,00 TL
Satış Fiyatı: 15,20 TL
209702
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
İbnülemin Mahmud Kemal'in bir kıt'ası ile na'ti üzerine Hüseyin Vassaf'ın kaleme aldığı şerhler olan Feyzü'l-Kemâl ve Mir'âtü'l-Kemâl, birbirlerine yaslanan muhtevaları dolayısı ile aynı kitap içinde yer aldı. Tevhîd ilmine dair dakik bahisleri içeren Feyzü'l-Kemâl ile hak?kat-i muhamme-diyyeden muhabbet-i muhammediyyeye kadar geniş bir yelpazede pek çok meseleye bünyesinde yer veren Mir'âtü'l-kemâl bu yayın ile günümüz imlâsına aktarıldı.

Tasavvuf tarihçiliği, müellifliği, şairliği, sûfîliği başta olmak üzere muhtelif yönleri ile yakın dö-nemin tebarüz etmiş simaları arasına giren Hüseyin Vassaf'ın tasavvufa dair pek çok bilgi ve bel-geyi derleyip toparlayan yönü, nefis üslûbu, şârih kimliği İbnülemin'in manzumeleri etrafında bir kere daha kendini aşikâr etme imkânı buldu. Kısacık iki manzumenin ne kadar büyük bir dünya-nın sırlarına aralanacak köprü olabileceğini pratik olarak bizlere talim eden Vassaf, Türkçe tasav-vufî şerh edebiyatının yakın tarihteki oldukça seçkin numuneleri ile sahip olduğumuz zenginlik-leri bizlere bir kere daha hatırlatıyor. "Mâzi ile alakamızı yeniden tesis edeceğimiz" bir vadide gezinerek bize yol-yordam öğretiyor.

Şerhlerin kültürel ve irfânî mirasımıza nasıl taşıyıcılık ettiğini bizzat görmek ve içerdikleri hakikatlerle yüzyüze gelmek isteyenler için Vassaf'ın şerhleri hayli zengin çağrışımlar içeriyor.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates