E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Edebiyat - Kültür » Roman - Deneme » Köleler Arasında Bir Şehzade
Köleler Arasında Bir Şehzade

Köleler Arasında Bir Şehzade

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059147019
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
318 s.
Baskı Yılı
:
2015
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 24,00 TL
Satış Fiyatı: 20,40 TL
210656
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu dikkat çekici eserde, Terry Alford, 1807'de İrlanda bandıralı bir geminin hekimi, Amerika'da rastladığı yıllar önce hayatını kurtaran Afrikalı bir kralın oğlu Müslüman bir kölenin, Abdurrahman İbrahima'nın hikâyesini anlatıyor. Mississipi, Natchez'de "Şehzade' olarak tanınan Abdurrahman, yirmi altı yaşındayken bir savaşta esir edilir, köle tacirlerine satılır ve Amerika'ya götürülür. İbrahima, her ne kadar köle olsa da eğitimli, aristokrat biridir ve kendisini bir doktora hiçbir fiyata satmayı kabul etmeyen efendisinin geniş pamuk ve tütün çiftliklerinin kâhyası olur. Dr. Cox ve diğerlerinin yıllar süren başvurularından sonra, İbrahima sonunda Birleşik Devletler Dış İşleri Bakanı Henry Clay'in aracılığıyla 1828 yılında özgürlüğüne kavuşur. Altmış altı yaşındaki İbrahima ertesi yıl, karısıyla birlikte Afrika'ya gitmek için gemiye biner ve oraya dönüşünden tam beş ay sonra ateşli hastalıktan ölür.

İbrahima'nın hayatını anlatan bu eser, Köleler Arasında Bir Şehzade'nin otuzuncu yıl baskısıdır ve ilk elden anlatılanlar ve üç kıtadan toplanan belgelerin toplamıdır. Sadece olağanüstü bir hikâye değil, aynı zamanda onurunu ve özgürlük umudunu asla kaybetmeksizin köleliğin aşağılamalarına dayanabilen dikkat çekici bir adamın hikâyesidir. Bu yeni baskı, orijinal baskısından sonra ele geçen, Amerika'daki Afrikalı Müslüman diğer kölelerin daha ayrıntılı olarak anlatılıp anlaşılmalarını sağlayacak malzemeler ve bu alandaki yeni ve önemli kaynaklar ve gelişmeler gözden geçirilerek güncellenmiştir.

"Bir kurgu eser gibi dramatik bir yaşamı canlandırıyor."

-Booklist-

'Alford, kölelilik döneminde bu ülkedeki ırkçı ve sınıfsal davranışlar dâhil her çeşit karmaşayı ortaya koyacak bir açıklıkla yazıyor.'

-The New Yorker-

'Sürükleyici bir okuma… Olayların Şehzade'nin köleliği çevresinde birbirini izlemesi ve kurtuluş, düşünceleri zorluyor.'

-Library Journal-


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5615234 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates