E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Ekonomi - Ekonometri » Türkiye Ekonomisi » Türkiye'de Konut Sektörü
Türkiye'de Konut Sektörü

Türkiye'de Konut Sektörü

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786054982103
Ebat
:
17 x 24
Sayfa Sayısı
:
130 s.
Baskı Yılı
:
2015
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 12,00 TL
Satış Fiyatı: 8,40 TL
210700
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Serdal ÖZLÜK bu kitapta, Türkiye'de konut sektörünün özelliklerini, talep ve arzı belirleyen faktörleri açıklamıştır. İlk olarak, Türkiye'de konut kavramı ve tipleri açıklanmıştır. Ardından Türkiye'deki mevcut konut durumu, hane halklarının konuttaki mülkiyet durumu, konut politikaları ve konut sektörünün ekonomi açısından önemi araştırılmıştır.

Türkiye'de demografik faktörlerden dolayı potansiyel konut talebi yüksektir. Potansiyel konut talebinden kasıt; konut alabilmek için yeterli satın alma gücünün olmamasına karşın konuta sahip olma isteğidir. Bu isteğin efektif konut talebine dönüşebilmesi için gelir ve tasarrufların artması, konut finansman kredi faiz oranlarının düşmesi ve konut finansman sisteminin gelişmesi gerekmektedir. Bu bağlamda konut talebini belirleyen faktörler ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Ayrıca Türkiye'de konut talebinin gelir ve faiz esneklikleri gelir gruplarına göre bulunmuştur.

Türkiye'de konut arzına bakıldığında, üretimin büyük bölümünün özel sektör tarafından karşılandığı görülmektedir. Geriye kalan bölümü ise kamu kuruluşları ve kooperatifler tarafından karşılanmaktadır. Türkiye'deki konut arz biçimleri, arzı belirleyen faktörler bu kitapta ayrıntılı şekilde incelenmiştir. Ayrıca kentsel dönüşüm programı ve kentsel rantlar da işlenmiştir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates