E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Sohbet Atmosferi

Sohbet Atmosferi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789753156899
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
280 s.
Baskı Yılı
:
2015
%25
indirimli
Liste Fiyatı: 13,00 TL
Satış Fiyatı: 9,75 TL
211028
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Sohbet Atmosferi ismini taşıyan eser, 1980 öncesi dönemde kendisine tevcih edilen pek çok soruya, Hocaefendinin, muhatapların ve şartların durumunu nazarı itibara alarak irticalen verdiği cevapları içermektedir. Eser dört bölüm ve "Soru-Cevaplar Üzerine" ismini taşıyan ve sohbet adab u erkanının anlatıldığı giriş mahiyetindeki uzun bir yazıdan oluşmaktadır. Birinci bölümde topyekun insanlığı kurtarmaya kendilerini adamış günümüz kara sevdalılarının karşılaşabilecekleri problemleri çözmeye matuf anahtar mahiyetinde bilgiler yer almaktadır. İkinci bölümde ise daha çok insan tecessüsünün ürünü olan ve insan ile eşya arasındaki ilişkiyi açıklayan konulara yer erilmektedir. Üçüncü bölümü günümüz mü'minlerinin zihinlerini meşgul eden pek çok soruya cevap teşkil etmektedir. Son bölüm de ise vecize mahiyetindeki bazı cümlelerin izahı yapılmaktadır.

İnsanı hakikate ulaştıran iki temel yoldan birisidir "sohbet". İnsanlık tarihinin gördüğü en kutlu nesil sohbet ikliminde yetişmiş ve insanlığın muallimi olma pâyesine ermiştir. Bu açıdan "Sohbet Atmosferi" günümüzde cehalet ve tefrikanın kasıp kavurduğu nesilleri yaşatmaya kendini adamışlar için anahtar mahiyetinde bilgilere ulaştıran sıra dışı bir kaynaktır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates