E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » İşletme - Muhasebe - Maliye » Kentsel Dönüşümde Finansal Destekleme ve Mali İşlemler Rehberi
Kentsel Dönüşümde Finansal Destekleme ve Mali İşlemler Rehberi

Kentsel Dönüşümde Finansal Destekleme ve Mali İşlemler Rehberi

Yayınevi
:
Barkod
:
9789750229510
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
178 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 32,50 TL
Satış Fiyatı: 30,88 TL
213005
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kentsel Dönüşüm; insanların en temel ihtiyaçlarından barınma ihtiyacını doğrudan ilgilendiren, fiziki boyutu yanında sosyal ve mali boyutları ile de ayrıca ele alınması gereken kapsamlı bir uygulamadır. Kentsel dönüşüm konusunda uygulamanın fiziki ve sosyal boyutunu teorik ve pratik yönleriyle ele alan pek çok akademik ve mesleki çalışma bulunmaktadır. Uygulamanın maliyeti, uygulama kapsamında sunulan finansal teşvikler ile uygulamayla ilgili ihale, muhasebeleştirme, gelirler gibi diğer konulardan oluşan kentsel dönüşümün mali boyutunu teorik ve pratik ölçüde ele alan kapsamlı bir çalışma ise henüz bulunmamaktadır. 
"Kentsel Dönüşümde Finansal Destekleme ve Mali İşlemler Rehberi” başlıklı kitabın içeriğinde; kamuoyu tarafından "Kentsel Dönüşüm Yasası” olarak bilinen 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun çerçevesinde sunulan mali içerikli destekler, ikincil mevzuat olarak Yönetmelik, Tebliğ ve Özelge hükümleri ışığında mali desteklere ilişkin dikkat edilmesi gereken hususlar, başvuru ve destekleme süreçlerine dair usul ve detaylar ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nda kentsel dönüşüm uygulaması esasları ve Belediyelerin bina cephelerinde değişiklik ve yenileme ile özel aydınlatma ve çevre tanzimi gibi kent estetiğine ilişkin çalışmalarında yetki esasları bulunmaktadır. 
Kitapta bu içeriklerin yanında ayrıca kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak mali destekler ve esaslara dair 2014 yılı güncel tutar ve oranlar ile uygulamaya dönük soru, cevap ve açıklamalara yer verilmekte olup, çalışmanın hem vatandaşlara hem de uygulamada görevli olan idari personele faydalı olunması amaçlanmıştır. Bütün bu içeriğiyle kitap, kentsel dönüşüm uygulamasının mali boyutunu, "Uygulama ve Destekleme Süreçleri” ne dair dikkat edilecek hususlar çerçevesinde pratik yönüyle ele alan ve rehber niteliğinde kapsamlı tek çalışmadır. 

Konu Başlıkları
Soru–Cevap ve Açıklamalar
2014 Yılı Kentsel Dönüşüm Destekleri Güncel Tutar ve Oranları
Kentsel Dönüşüm Uygulamasında Kira Yardımı, Kredi ve Faiz Desteği Koşulları (Başvuranlar İçin)
Tebliğ ve Özelgeler Işığında Kentsel Dönüşümde Vergi ve Ücret Desteği Esasları
Kentsel Dönüşüm Destekleme, Harcama, Gelir, Muhasebeleştirme Usul ve Esasları (Kamu Kurumları İçin)
5393 Sayılı Belediye Kanunu’nda Kentsel Dönüşüm Uygulaması Esasları
Belediyelerin Bina Cephelerinde Değişiklik ve Yenileme ile Özel Aydınlatma ve Çevre Tanzimi Çalışmalarında Yetki Esasları

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,46875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates