E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » İnsan Hakları » Avrupa İnsan Hakları Hukuku
Avrupa İnsan Hakları Hukuku

Avrupa İnsan Hakları Hukuku

Barkod
:
9786055593896
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
755 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2014
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 54,00 TL
Satış Fiyatı: 51,30 TL
213095
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Avrupa ve kısmen Asya bölgesinde 47 devlet bakımından supranasyonal düzeyde yürürlükte bulunmaktadır. Avrupa Konseyi 14 nolu Protokolü ile Avrupa Birliği Lizbon Antlaşması, supranasyonal bir örgüt olan Avrupa Birliği'nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne taraf olabilmesine imkân tanımıştır. Bu devletler, bilhassa Türkiye'nin hem Avrupa Konseyi üyesi bulunması hem de Avrupa Birliği'ne aday üye statüsünde bulunması itibarıyla, millî hukuk düzenleri ile politikalarını bu hukuka uygun şekilde tesis etmek ve yürütmekle yükümlüdürler.
Bu kitapta, bir taraftan. Milletlerarası İnsan Hakları Hukuku'nun belge ve kurumları; diğer taraftan, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Ek Protokolleri kendi içerisinde zaman ve konu bakımından karşılaştırmalı şekilde, tercihan 11 nolu Protokol öncesi ve sonrası ayrımı yapılarak incelenmektedir. Ayrıca, 14 nolu Protokol'le yürürlüğe konulan önemli değişiklikler ile 15 ve 16 nolu Protokoller'le öngörülen düzenlemelerde işlenmiştir. Bu kitabın öğrencilere, akademisyenlere, araştırmacılara, uygulayıcılara, her düzeyde karar alıcı makamlara ve politika geliştiren kurumlara yararlı olacağı umulmaktadır.

Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates