E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Turizm - Gezi » Türkiye » İlim Şehri Isparta
İlim Şehri Isparta

İlim Şehri Isparta

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786058632325
Ebat
:
17 x 24
Sayfa Sayısı
:
240 s.
Baskı Yılı
:
2014
%22
indirimli
Liste Fiyatı: 35,00 TL
Satış Fiyatı: 27,30 TL
213351
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Daha piyasaya çıkmadan ulusal basında ve televizyonlarda hakkında çok haber ve yazı çıkan, yoğun tartışma konusu olan "İlim Şehri Isparta" kitabı nihayet okuyucusuyla buluşuyor. Memduh Oğuz'un Isparta Valiliği sırasında üretilen ve kurucu başkanı olduğu İlim Şehri Isparta Derneği çerçevesinde ilerleyen İlim Şehri Isparta Projesini anlattığı kitapta Aziz Paul'den Said Nursi'ye, Isparta'nın ilim tarihi içindeki yeri ve önemi vurgulanıyor; 4. Kutsal Kent'in neden Isparta olduğu anlatılıyor. Uluslararası kabul ve destek gören Bilim, Teknoloji ve Kültür Şehirlerinin tanımı olan "Knowledge City", Bilgi Şehri, Bilim Şehri ya da Kültür Şehri konusunda ilk yayın olma özelliğini taşıyor. Özel bir kağıda en güzel Isparta görsellerini içinde barındıran ve sınırlı sayıda basılan eser kapağı cildi ve tasarımıyla seçkin kütüphanelerde yer almayı hakediyor.

Başından itibaren bu kitapta izah edildiği gibi gül, Peygamberimiz (a.s.)'in remzidir. Peygamberimiz (a.s.) de ilmin sembolüdür. Ve çare her zaman ilimde aranacaktır.

Bu belirgin gerçekler en somut biçimde kanıtlanıp ortaya konulduktan sonra; bir slogan olarak "Mekke - Medine - Kudüs Müşerref, Isparta Muvazzaf" dedik. Yani Mekke, Medine ve Kudüs şerefli, Isparta görevlidir. "Ne ile görevlidir?" diye sorulursa, ilim ile görevlidir. "Bunu nereden çıkarıyorsun?" denirse, tabiatından, tarihinden ve gülünden çıkarıyorum diye cevap veririz. Çünkü Isparta tabiatı, tarihi ve sosyolojik yapısı bakımdan ve günümüzde gösterdiği yüksek performansı ile hep İlim Şehri olduğunu göstermiştir. Bugün de hem milletimizin hem de insanlığın hizmetinde İlim Şehri görevini daha yoğun, daha organize ve tanzim edilmiş olarak yerine getirmeye hazır ve isteklidir.

Bu çalışma, Isparta'nın İlim Şehri olarak belirlenmesine ve tanınmasına yöneliktir. Bu amaç gerçekleşirse, Cumhuriyet'imizin 100. yılında Isparta Türkiye'nin İlim Şehri olarak yeniden tarihi misyonuna dönmüş olacaktır. Bu takdirde de sadece milletimiz değil tüm insanlık önemli bir ilim merkezine kavuşmuş olacaktır. Çünkü Isparta, hizmeti evrensel boyutta görebilme ve gerçekleştirebilme kabiliyetine ve idealine sahiptir.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates