E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Edebiyat - Kültür » Roman - Deneme » Aynanın Arkasında
Aynanın Arkasında

Aynanın Arkasında

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789756462690
Ebat
:
x
Baskı Yılı
:
2009
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
"Düşümde, tavandan inen kocaman bir örümcek ağzıma giriyor, tüysü bacaklarını hissediyorum, kusacak gibi oluyorum; dilimin üstünde, damaklarımda dolaşıyor, ağız boşluğuma yerleşip ağını örmeye başlıyor. Ta boğazıma kadar genişliyor ağ, dilim damağım birbirine yapışıyor; kusuyorum birden, ağzımda ne varsa çıkarmak için elimi boğazıma sokup bir daha kusuyorum, bir daha... Sanki bir şey daha var çıkaramadığım, yutkundukça boğazıma batıyor; plastiğimsi, kumaşımsı ya da sert bir cisim, küçük de değil. Korkuyla elimi ağzımın derinliklerine uzatıyorum, kan ter içindeyim, o şeyin ucunu yakalayıp asılıyorum; gelirken bir yandan da canımı acıtıyor. Pembe, kenarları fiyonklu, küçük bir kız şapkası... Tükürüğe bulanmış. Üstünde belli belirsiz kan lekeleri..."

Aynanın Arkasında tam anlamıyla ne bir aşk romanı ne de politik bir roman. Öncelikle, okuyucuyu taraf tutmaya zorlamıyor; yolculuk boyunca gezdirilen kenarları sırmalı bir el aynası olmaktansa, kırık ve buğulu bir ayna olmayı yeğliyor, Milan Kundera'nın deyişiyle, bir varoluş araştırmasının romanı çünkü. Bir sıkıntıyla başlıyor: Evlilik yolunda doludizgin ilerlerken yakın arkadaşı Musa'nın apansız ortadan kaybolmasıyla neye uğradığını şaşıran İsa, çevresiyle çatışmalı kimliğini boynunda suç gibi taşıyıp diken üstünde soluk almaya çabalarken, beklenmedik bir ilişkiyle her şey alt üst oluyor; Musa'yı İstanbul'dan kilometrelerce uzakta, dilini çözemediği insanların, yaz kış karlı dağların, geçit vermez yolların, gece köye inen aç kurtların ve tehlikenin kol gezdiği bambaşka bir yerde trajik bir aşk kıskıvrak yakalayıveriyor. Okuyucunun payına ise, aynaya yansıttıklarından çok, yansıtmadıklarıyla düşündüren, sürprizlere açık bu romanı gözlerini dört açarak okumak düşüyor.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5234375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates