E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Din - Tasavvuf » Genel Din ve Tasavvuf Kitapları » Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Bediüzzaman Said Nursi Hayatı ve Davası
Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Bediüzzaman Said Nursi Hayatı ve Davası

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Bediüzzaman Said Nursi Hayatı ve Davası

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786055408053
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
480 s.
Baskı Yılı
:
2011
%25
indirimli
Liste Fiyatı: 18,00 TL
Satış Fiyatı: 13,50 TL
215566
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Merhum Osman Yüksel Serdengeçti'nin ifadesiyle, etrafı sekiz yaşından seksen yaşına kadar her yaştan ve her kesimden insan tarafından sarılmış bir bahtiyar olan Bediüzzaman Hazretleri, islâm'a ve Kur'ân'a hizmet noktasında fevkalâde derinliğe sahip bambaşka bir şahsiyetti.

Risale-i Nur hizmetinin başladığı yıllarda Üstad'ın etrafında pervane olan insanlarda, tarif edilemeyecek bir hâl vardı. Bütün engelleme çabalarına rağmen, îmâna susamış gönüller, onun eserleriyle aydınlanıyordu. O yıllarda Risale-i Nur hizmetini omuz-layan insanlar, sanki hayatlarında Asr-ı Saadetin izdüşümünü yaşıyorlardı. Temiz, ulvî ve sonsuz bir şeye bağlanmanın verdiği güvenle Anadolu'nun samimi evlâtları, Meşrutiyet, İttihad-Terakkî ve Cumhuriyet dönemlerini yaşayan bu bahtiyar zâtın, o Şark yaylalarından gelip, sıradağlar gibi muhkem îmânıyla, nicelerinin silinip tarihe karıştığı bir devrede ayakta kalmayı başaran bu hizmet kahramanının etrafını sarmışlardı.

Bediüzzaman Hazretleri'ni, 'inkılâba ve laikliğe aykın hareket ediyor' diye çeşitli ithamlarla ezmek isteyen, mahkemelere sevk eden, hapishanelere ve sürgüne gönderen hâkim güçlerin çabası, Kur'ân'ın ve Allah'ın nurunu yaymak için verdiği mücadeleye engel olamadı. Aksine, Kur'ân'ın aydınlık ikliminden beslenen bu Nur, vatan sathını aştı ve cihanın dört bir yanına yayıldı. Nicelen çileli hayatında çeşitli vesilelerle ona talebe oldu. Daha sonra da pek çokları kendini Risale-i Nur hizmetine vakfetti ve Risale-i Nurların fikrî aydınlığı altında yapılan gayretleri, çağımız şartlarında dine hizmet adına en güzel bir metot olarak benimsedi.İşte elinizdeki bu kitapta, Bediüzzaman Hazretleri'nin etrafında kenetlenen talihli ve onurlu zevatın hatıraları ve mülâhazaları ışığında Üstad'ın mübarek hayatı, fikirleri, yaşadığı hâdiseler ve ortaya koyduğu eserler kronolojik bir seyir hâlinde ortaya konuldu. Asr-ı Saadet'ten bu yana devam eden îmân ve Kur'ân hizmetinin, çağımızdaki güçlü temsilcilerini bünyesinde barındıran Risale-i Nur hizmetinin tarihî seyri ve çeşitli açılardan günümüze bakan hususiyetleri, Bediüzzaman Hazretleri'nin şahsında kapsamlı bir şekilde bu eserde değerlendirilmeye çalışıldı.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates