E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Edebiyat - Kültür » Deneme - İnceleme » Geçmiş Zaman Ardından
Geçmiş Zaman Ardından

Geçmiş Zaman Ardından

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059825849
Ebat
:
14 x 19
Sayfa Sayısı
:
342 s.
Baskı Yılı
:
2015
%35
indirimli
Liste Fiyatı: 22,00 TL
Satış Fiyatı: 14,30 TL
215608
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Mustafa Ever 1956 yılında Ceyhan'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Ankara yıllarında Oluşum dergisinde çalıştı; kısa metin, kitap tanıtımı, hikâye, şiir yayımladı. Doğu-Batı (7 sayı) dergisini arkadaşlarıyla çıkardı; Argos, Varlık, Gösteri, ile gibi dergilerde eleştiri yazıları yazdı. "…" İle Okumak adlı bir roman inceleme kitabı var.

Elif Şafak, Türk edebiyatının son on yılında, Orhan Pamuk ve İhsan Oktay Anar gibi, varlığını kuvvetle hissettiren bir romancı oldu. Romanları giderek çok satar hale geldi; birçok dile çevriliyor ve bir bölük okuyucu tarafından ilgiyle okunuyor. Ancak tuhaftır, bir grup okuyucu tarafından da o oranda giderek sevilmeyen, görülmek istenmeyen bir yazara dönüştüğü gözlemleniyor. Gazeteler, onun TÜYAP kitap fuarında dört saat kitap imzalamaktan bileklerinin yorulduğunu yazınca Ertuğrul Özkök, "Islak imza makinesi lazım" (Hürriyet, 3 Kasım 2009) diye yazarken, Semih Gümüş, "Edebiyatın Dünü ve Yarını" altbaşlıklı Modernizm ve Postmodernizm kitabında Elif Şafak'ın adını bile anmıyor. Taraf gazetesinde "Telesiyej" köşesinde, "Elif Şafak insanı şaşırtıyor hep. Bu kadar da homo-populikus olunur mu yavu?" (16 Haziran 2010) diye yazılıyor. Elif Şafak, açıktır ki bir fenomene dönüşmüştür. Seveni kadar sevmeyeni vardır. Sevmek de sevmemek da bir ilgi biçimi olduğuna göre, bu ilginin nedenlerini araştırmak, nedenleri araştırırken bilimsel bir tutumla romanları incelemek ve elde edilen bulguları yorumlayarak bir hükme varmak araştırmacıların görevidir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates