E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Sosyoloji » Erich Fromm & Analitik Sosyoloji
Erich Fromm & Analitik Sosyoloji

Erich Fromm & Analitik Sosyoloji

Yayınevi
:
Barkod
:
9786059825924
Ebat
:
14 x 20
Sayfa Sayısı
:
430 s.
Baskı Yılı
:
2015
%35
indirimli
Liste Fiyatı: 26,00 TL
Satış Fiyatı: 16,90 TL
217702
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Erich Fromm kapitalizmin geldiği noktada insan dünyasını tehdit eden boyutunu tüm eserlerinde eleştiriye tabi tutmuş ve daha insanca bir ekonomik bölüşümün imkânına değinmiştir. Aynı zamanda teknolojinin insanileştirilmesinin gerekliliğini belirterek kapitalizmin insanı kuşatan mekanik yapısının tehlikesini de vurgulamıştır. Fromm ekonomik bölüşümün insanileşmesinde ve teknoloji dâhil olmak üzere üretim temelinde daha adil bir bölüşümün imkânının modern dönem insanının karakterinde gerçekleşebilecek bir değişimle mümkün olabileceğini belirtmiştir. Modern çağda sistemi ayakta tutan insanın karakterindeki anomalilere dikkat çeken Fromm, bu anomalileri "normalliğin patolojisi" olarak tanımlamış ve modern çağın kurtuluşunun insanın kendini yeniden kurması ile mümkün olabileceğini belirterek etik ile toplumbilim arasındaki kaçınılmaz bağı vurgulamıştır.

Erich Fromm'un düşüncelerinde Freud ve Marx kadar Talmud okumalarının etkisi büyüktür. Ancak Fromm tüm okumalarında her zaman mesafeli ve eleştirel tutumunu korumuş kendine özgü hümanist bir toplum bilim ve ruh bilim anlayışı geliştirmiştir.

Erich Fromm'un yaşamına ilişkin ayrıntılı bilgiler ölümünden yaklaşık bir yıl önce 1979'da "Le Monde" gazetesinin Pazar sayısında kendisiyle yapılan bir röportajda ortaya çıkmıştır. Bu eserde yaşamına ilişkin verilen bilgiler bu röportajdan alınmıştır.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,703125 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates