E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Uluslararası Hukuk - AB Hukuku » Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Akıllı Yaptırım Kararları ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Akıllı Yaptırım Kararları ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Akıllı Yaptırım Kararları ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi

Yayınevi
:
Barkod
:
9789750233593
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
202 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%5
indirimli
Liste Fiyatı: 39,50 TL
Satış Fiyatı: 37,52 TL
219913
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Terörizmin, özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra boyut değiştirerek artması ve giderek daha fazla sayıda devleti tehdit eder hale gelmesi, uluslararası toplumda dikkatlerin terörizm üzerine çekilmesine neden olmuştur. Daha önceden bu tehditle karşı karşıya kalmayan devletler de terörizm tehlikesiyle mücadele etmek için yapılan çalışmalara katılmaya başlamışlardır. Başta evrensel bir uluslararası örgüt niteliğine sahip olan Birleşmiş Milletler olmak üzere birçok uluslararası kuruluş, terörizm konusuyla ilgili olarak kapsamlı çalışmalar başlatmıştır.

Terörizmle mücadele etmek için terörizmin finansmanı ile de mücadele etmek gerektiğinin anlaşılması üzerine, terörü finanse eden kaynakların kurutulması amacıyla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından bir dizi karar alınmış ve bu kararlarda terörizmle ilişkisi olduğu kabul edilen kişi ve/veya kuruluşlara yönelik bir takım yaptırımların uygulanmasına karar verilmiştir. Söz konusu kararlarda bahsedilen yaptırımlar, yaptırımların hedefi olan kişi ve/veya kuruluşların uluslararası sözleşmelerle de güvence altına alınan temel hak ve hürriyetlerinden bazılarını ihlal etmiş ve bu durum da temel hak ve özgürlüklerin ihlali sorununu ortaya çıkarmıştır.

"Akıllı yaptırım kararları" olarak ifade edilen ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından alınan bu yeni tür yaptırım kararlarının, kararların muhataplarının temel hak ve özgürlüklerini ihlal etmesi ve bu kararların herhangi bir şekilde denetiminin mümkün olup olmadığı sorusuna cevap bulunması gerekliliği, bu kitabın konusunu oluşturmaktadır.

Konu Başlıkları

- Terörizmin ve Finansmanının Önlenmesi Konusundaki Çalışmalar

- Güvenlik Konseyi ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesine İlişkin Akıllı Yaptırım Kararları

- Uluslararası Hukukta Akıllı Yaptırımların Denetimi

- Akıllı Yaptırımların Uygulanabilirliği ve Türkiye Örneği


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates