E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Makroekonomi

Makroekonomi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789944165396
Ebat
:
18 x 23
Sayfa Sayısı
:
678 s.
Baskı Sayısı
:
9. Baskı
Baskı Yılı
:
2007
%13
indirimli
Liste Fiyatı: 54,00 TL
Satış Fiyatı: 46,98 TL
22031
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Makroiktisadın dokuzuncu baskısı ilkinden 25 yıl sonra yayımlanmıştır. Bu yıllar zarfında kitabımızın aldığı olumlu tepki bizleri hem şaşırttı hem de gururumuzu okşadı. Birçok ABD üniversitesinde kullanılması dışında birçok dile çevrilip Kanada'dan Arjantin'e, Avustralya'dan tüm Avrupa'ya; Hindistan, Endonezya, Japonya ve Çin'den Arnavutluk'a ve Rusya'ya kadar pek çok ülkede kullanıldı. Hatta u kitabın yasal olmayan bir çevirisi Çek Cumhuriyeti komünizmden ayrılmadan önce Prag'da Charles Üniversitesi'nde makroiktisat seminerlerinde gizlice kullanılmıştı. Hocalar ve ders kitabı yazarları için çabalarının başarısını tüm dünyada böyle somut bir şekilde görmekten daha büyük bir haz yoktur.

Öyle inanıyoruz ki, kitabımızın başarısı, lisans makroiktisat dünyasına getirdiği benzersiz özellikleri yansıtmaktadır. Bu özellikler şöyle özetlenebilir:

"Sevecen bir Zorluk" Yıllar İçinde en iyi ders kitabının, hem öğrenciye hem de eğitmene daimi bir saygıyla yazılan kitap olduğu kanaatini taşıdık. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Bunun uygulamadaki anlamı, lisans ders kitaplarında alışılmış olandan daha yeni araştırmaları inceleyerek öğrencilere çeşitli konularda daha derin araştırmaya yönelik bir başlangıç noktası, eğitmene de konulan daha ayrıntılı bir şekilde vurgulamada esneklik sağlamaktır. Ancak aynı zamanda basit açıklamalar yaparak, tekniklere kıyasla kavramları vurgulayarak ve öğrencilerin konuyla olan ilgisini kurmaları için zor malzemeyi daha geniş bir çerçeveye oturtarak kitabın zorluk derecesini düşürdük.

Ayrıca gerçek veri kullanan sayısız örnek sağlayarak uygulamalı verilerin makroiktisat kuramını nasıl açıklayıp test edebileceğini vurguladık.

Modeller üzerinde odaklanma En İyi iktisatçıların, ekonominin çeşitli yönlerini çözümlemek için kullanabilecekleri basit modelleri içeren zengin bir araç kutusu vardır ve bu iktisatçılar belirli soruları yanıtlamak için ne zaman doğru modeli uygulayacaklarını bilirler. Kitabımızı sürekli olarak belirli sorunlarla ilgili bir dizi basit modelin sunulması üzerinde odakladık. Öğrencilerin makroiktisat çözümlemesinde model temelli bir yaklaşımın önemi kadar çeşitli modellerin nasıl bağlantılı olduğunu anlamalarına da yardımcı olma çabası içindeyiz.

- Uluslararası Bakış Açısı: Açıklık derecesi yüksek ekonomilere sahip ülkelerde yaşayan öğrenciler için yabancı ekonomileri kendi ekonomileriyle ilişkilendiren bağlantıları anlamak her zaman önemli olmuştur. Uluslararası mallar ve finansal piyasalar daha fazla iç içe geçtikçe bu durum Birleşik Devletler'de de giderek daha fazla geçerlilik kazanıyor. Bunu göz önüne alarak, uluslararası bağlantıların tartışıldığı iki ayrıntılı bölüm hazırladık. İlki, ana görüşü temsil eden orta düzey makroiktisat konularının tartışıldığı Bölüm 12'dir. İkincisi ise, ileri düzeydeki öğrencilere ödemeler dengesi krizleriyle ilgili modern kuramları, döviz kurlarının belirleyicilerini ve döviz kuru rejimlerinin seçilmesini araştırma fırsatı veren.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates