E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Tefsirde Semantik Metod

Tefsirde Semantik Metod

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059852227
Ebat
:
16 x 23
Sayfa Sayısı
:
864 s.
Baskı Yılı
:
2015
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 50,00 TL
Satış Fiyatı: 35,00 TL
221205
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Allah Te'ala'nın insanlığa son hitabı olan Kur'an-ı Kerim, ebedî sa'adete ulaşmak isteyen her mü'minin, üzerinde düşündüğü, anlamaya çalıştığı ve anladıklarını yaşamayı amaçladığı bir kitaptır. İslam Dîni'nin birinci temel kaynağı olan Kur'an-ı Kerim, nazil olduğu "Asr-ı Sa'adet"ten günümüze kadar tefsîr edilmeye gayret edilmiş, içindeki ma'nalar insanlığın istifadesine sunulmaya çalışılmıştır. Sâhili bulunmayan bir okyanus olan Kur'an'ın ve O'nun ayetlerinin derinliklerindeki ma'nâları ortaya çıkarabilmek için de farklı tefsir yöntemleri uygulanmıştır. Bu yöntemler içinde, kökleri mâzide olup, günümüzde değeri yeni anlaşılmaya başlanan "Semantik Metod", elinizdeki çalışmada tafsîlatlı bir şekilde îzah edilmiştir.

Bu ilmi araştırmada, "Semantik Metod" hakkında teorik bilgilerle yetinilmemiş aynı zamanda bu yöntemin uygulanışına bir misâl olması açısından, Kur'an'ın önemli anahtar kelimelerinden "Kavm" kelimesinin "Semantik Analiz"i yapılmıştır. Böylece "Kavm" kelimesine dâir geçmişte ve günümüzdeki yanlış anlamalar ortaya konularak, kelimenin "Semantik Tanım"ı yapılmıştır. Söz konusu semantik tanım çerçevesinde, "Kavm"in, "Kur'an Siyâkı"ndaki ma'naları tesbit edilmiştir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates