E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Mango Mevsimi

Mango Mevsimi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786053437246
Ebat
:
13 x 21
Sayfa Sayısı
:
360 s.
Baskı Yılı
:
2015
%26
indirimli
Liste Fiyatı: 29,50 TL
Satış Fiyatı: 21,83 TL
223730
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Durum

1) Bir askerî diktatör her sabah günlük burç takibi yapar gibi Kur'an okur.

2) Komutan Ali Şigri ise kılıcının ucunda ölümcül bir mesaj taşır.

3) Ubeyd hayata dair tüm sorulara Rilke'den alıntılar yaparak cevap verir.

4) Bir karga Pakistan sınırını yasa dışı yollarla geçmiştir.

Soru

1) 17 Ağustos 1988'de Pakistan'ın askerî diktatörü Ziya-ül Hak'ı taşıyan dünyanın en sağlam askerî uçaklarından biri neden düştü?

İhtimaller

1) Teknik arıza

2) Pilotaj hatası

3) CIA'in sabırsızlığı

4) Kör bir kadının bedduası

5) Generallerin, emeklilik planları hakkında mutsuz olmaları

6) Mango Mevsimi

-Belki de hikâyemizin kahramanı Ali Şigri'nin bu olayda bir parmağı vardır, kim bilir…

Birilerine ihanet edip onları yine de sevebilmek ne anlama geliyor? Gerçekte Allah'ın kaç ismi var? Babası Albay Şigri'yi kimler öldürdü? Bu katillerin hakkından kim gelecek? Ve arkadaşı Ubeyd hangi cehenneme kayboldu?

Babasının şüpheli ölümü hükümet tarafından intihar olarak açıklanmış olsa da Ali bu olayın peşini bırakmamıştır. Hedefindeki isimse Pakistan'ın diktatörü Ziya-ül Hak'tan başkası değildir. Ali, olayları anlamaya çalışırken, içlerinde mango müptelası bir karga, sürekli parfüm kokan bir oda arkadaşı ve esrar içen Amerikalı bir teğmenin de olduğu acemi komplo teorisyenlerinin yardımına başvurmaktadır. Özenle düşünülmüş planını devreye sokmak için harekete geçer. Fakat Ziya'ya bağlı suikastçılar sandığından çok daha çetin cevizdir.

"Eğlenceli, yıkıcı, erotik ve hüzünlü. Kaçık ve dindar bir diktatör olmayı düşünen herkes ilk önce bu kitabı okumalı."

-Mark Haddo

"Eğlenceli bir kara komedi… Kitapta dalkavuk yöneticilerin, akılsız güvenlik şeflerinin, pis hapishane koğuşlarının, seks manyağı Arap şeyhlerinin ve bilgili komünist mahkûmların oldukça iyi gözlemlenmiş skeçlerini bulacaksınız… Mango Mevsimi politik bir hiciv olarak övgüyü hak ediyor."

-Independent-

"Ahlaki hezeyanları mizahla dengeleyen ve mizahı da ustalıkla ahlaki hezeyanlarla derinleştiren temkinli ve yaratıcı bir ilk roman… Roman, gerçekçi edebiyattan ziyade Latin Amerika büyülü gerçekçilik akımıyla (özellikle de Gabriel García Márquez'in Başkan Babamızın Sonbaharı gibi mitik diktatörlerle ilgili romanlarla) ve orduyla ilgili absürd parodilerle (Joseph Heller'ın Madde-22 romanıyla) ortaklık göstermektedir."

-Kirkus Reviews-

"Bu harika romanı okumanız için pek çok sebep var, bunların başında Hanif'in Ziya karakterini dinî bağnazlığın Homer Simpson'ı gibi kurmuş olması yer alıyor… Bu noktada elbette aklımıza kaçınılmaz olarak Garip Doktor filmi geliyor. Kubrick'in filmi nükleer silahlanma ve savaş ile dünyayı yöneten gerizekâlılar arketipini kristalleştirmişti, Mango Mevsimi de bu bilgiye dair gerekli güncelle-meyi yapıyor."

-New York Observer-

"Madde 22 gibi Mango Mevsimi de iyi bir militarizm, düzen ve dindarlık eleştirisi. Hanif'in tarihî romanının zamanlaması ürkütücü."

-The New York Times Book Review-


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,515625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates