E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Suriye Düğümü

Suriye Düğümü

Yayınevi
:
Barkod
:
9786058613355
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
170 s.
Baskı Yılı
:
2013
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 15,00 TL
Satış Fiyatı: 10,50 TL
224440
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu kitapta, Orta Doğu konusunda "40" yılda "16 bin" makale kaleme alan dış politika uzmanı Mustafa Necati Özfatura'nın son on beş yılın "Suriye meselesi" ile ilgili tespit ve analizlerini okuyacaksınız. Yıllar önce yazılan makalelerin satır aralarında, bölgenin bugününü tarif eden isabetli görüşler yer almakta, son dönem yazıları ile de Orta Doğu'dadüğüm haline gelmiş Suriye'nin "Esad sonrası"naışık tutulmaktadır.

"İkinci dünya savasından sonra bir düzen kuruldu. 1991'de soğuk savaşın sona ermesi ile bu düzen yıkıldı. 'Yeni Dünya Düzeni' henüz kurulamadı. Suriye basta olmak üzere Orta Doğu'da ve dünyanın her kösesindeki savaşlar 'Medeniyetler Çatışması' temeline oturtulmuştur."

"Suriye; jeostratejik, kültürel, inanç, akrabalık ve tarihî olarak Anadolu'nun ayrılmaz parçasıdır. Suriye'nin zayıf olması Israil'in stratejik hedefidir. İsrail'in gelecekteki güvenliği için Suriye'de milyonlarca kişinin ölmesi, Suriye kentlerininharabe haline gelmesi ve Suriye ekonomisinin çökmesi gerekiyor."

"Osmanlı Devleti'nin zayıfladığı 20. yy.'dan bu yana İslam ülkelerinin kendi aralarındaki savaşlarda zafer daima emperyalist güçlerin olmuştur. İkinci Dünya Savaşı'nda ABD'nin Avrupa cephesindeki meşhur generali G. Patton'un şu sözü manidardır: Hiç kimse kendi ülkesi için can vererek bir savaşı kazanamaz. Savaşlar başka ülke zavallılarının kendi ülkeleri için ölmeleri sağlanarak kazanılır."

"2010'da başlayan 'Arap Baharı' Hıristiyan Batı dünyasının çöküşünün başlangıcıdır. Elbette dengeler bir günde, bir ayda ya da birkaç yılda değişmez. Dinazorların ölümü bir anda olmaz. Ama artık dengeler değişmektedir. Türkiye öncülüğünde İslam dünyasının yükselişi, Hıristiyan Batı; ABD, AB ve Rusya'nın çöküşü başlamıştır..."

"Orta Doğu'da huzur için 'Suriye' bir numaralı meseledir!.." "Ömrü olan görecektir. Orta Doğu'da nihai zafer Müslümanların olacaktır. Zulüm devam etmeyecektir. Çünkü zalimin hasmı Allahütealadır..."


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,390625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates