E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Çağdaş Siyasal Sistemler

Çağdaş Siyasal Sistemler

Yayınevi
:
Barkod
:
9786056162473
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
604 s.
Baskı Yılı
:
2013
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 28,00 TL
Satış Fiyatı: 22,40 TL
224443
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
İstikrârsızlık ve değişimlerle dolu bir dünyada siyasal sistemlerin varlığını nasıl sürdürebildiği siyasal teorinin temel sorunlarından biridir. Bu soruya verilecek cevap siyasal sistemlerin yaşam sürecini ve onlara karşı yapılan tepki biçimlerini de açığa çıkaracaktır. Öncelikle siyasal sistemler bir çevre içinde bulunmaktadırlar. Dolayısıyla siyasal sistemler, içinde bulunulan çevresel koşullar tarafından etkilenen ve etkileyen konumdadırlar. Bu durum, yani toplumdaki siyasal etkileşimlerin varlığı her ülkede siyasal bir davranış sistemi, modeli oluşturmaktadır. Tamamen modern, rasyonel kültürler ve yapılar olmadığı gibi tamamen ilkel, geleneksel yapı ve kültürler şeklinde de bulunmamaktadırlar.

Bundan dolayı günümüz dünyasındaki ülkelerde bulunan siyasal sistemler kültürel anlamda karma bir yapı arz etmektedirler. Genelde siyasal yapıların farklılaşmış olup olmamaları, işlevlerinin yerine getirilmesindeki etkinlik dereceleri ve nihâyetinde siyasal sistemlerin yeteneklerinin azlığı veya çokluğu dolayısıyla siyasal sistemler karşılaştırılabilmekte ve onların siyasal gelişmişlik düzeyleri hakkında bilgi edinilebilmektedir. Bu açıdan ele alınan ülkelerin siyasal sistemlerinin yasama ve yürütme özellikleri, bunların birbirleriyle olan ilişkileri, faâliyetlerinin yasal kapsamları, siyasal partiler ve sivil toplum örgütleriyle olan ilişki biçimleri, kitabın inceleme alanını oluşturmaktadır.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,515625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates