E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Başvuru - Kaynak » Araştırma-Rapor Hazırlama » Araştırma Yöntemlerine Giriş
Araştırma Yöntemlerine Giriş

Araştırma Yöntemlerine Giriş

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059831093
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
126 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 17,00 TL
Satış Fiyatı: 15,30 TL
224565
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bilimsel araştırma yöntemlerine yönelik olarak hazırlanan bu kitap, içerisinde bir araştırmanın her adımındaki kavramları ve nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili açıklamaları örnekleriyle sunuyor. Buna göre kitapta öncelikle sizi araştırmaya yönelten problemin ve projenin tanımlanması ele alınmaktadır. Sonra yaptığınız tanımlamaya uygun olarak kullanacağınız yöntembilime (metodoloji) karar verilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. 3. Bölümde ise karar verilen metodolojiye yönelik olarak kullanılacak veri toplama yönteminin seçilmesi üzerinde durulmaktadır. 4. Bölümde araştırmanın kuramsal çerçevesini oluşturmak amacıyla alanyazın araştırması anlatılmaktadır. 5. Bölümde amaca uygun olarak, araştırmanın hangi özellikleri taşıyan bir gurup üzerinde yapılacağıyla ilgili karar verme, yani örneklem seçimi konusundan bahsedilmektedir. Daha sonra yapılacak araştırmanın kâğıda döküm süreci başlamaktadır. Bu açıdan 6. Bölüm araştırma önerisinin özellikleri, hazırlanması ve kabul edilmesine yönelik öneriler anlatılmaktadır. 7. Bölümle birlikte artık sahaya inilmiş ve mülakatlarla başlayan süreç, 8., 9., ve 10. Bölümlerde odak gurup görüşmesi, anket kullanımı ve katılımcı gözlem aracılığıyla veri toplama sürecini ele almaktadır. 11. Bölümde toplanan verilerin analizi, 12. Bölümde artık araştırmanın nihayete erdiği, raporlaştırma konusundan bahsedilmektedir. Son olarak 13. Bölümde araştırmacıların etik davranışlara sahip olmasına yönelik kimseler olmalarıyla ilgili noktalar üzerinde durmaktadır.

Bu kitap, araştırma yapmak isteyen kişiler, öğretmenler, lisans düzeyinde ilgili dersi (Bilimsel Araştırma Yöntemleri) alan ve meslekî yaşantılarında kullanmak isteyen öğrenciler, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden lisansüstü öğrencileri ve araştırma faaliyetlerine devam eden akademisyenler için pratik bir başvuru kitabı olma niteliğindedir.

Konu Başlıkları

- Projenizi Nasıl Tanımlarsınız?

- Yöntembilime Nasıl Karar Verirsiniz?

- Araştırma Yöntemlerinin Seçimi

- Arka Plan Araştırması Nasıl Yapılır?

- Katılımcıları Seçmek

- Bir Araştırma Önerisi Nasıl Hazırlanır?

- Mülakatlar Nasıl Yapılır?

- Odak Grup Görüşmeleri Yapmak

- Anketlerin Oluşturulması

- Katılımcı Gözlem Yapmak

- Verileri Nasıl Analiz Edebiliriz?

- Bulguların Raporlanması

- Etik Bir Araştırmacı Nasıl Olunur?


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates