E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kelime Bilgisi El Kitabı

Kelime Bilgisi El Kitabı

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051700465
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
200 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 20,00 TL
Satış Fiyatı: 16,00 TL
224572
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
El kitabı formatındaki bu ders kitabında Türkiye Türkçesindeki kelime türleri olan isim, fiil, sıfat, zarf, zamir, edat, bağlaç ve ünlemler bütün yönleriyle incelenmiştir. Kitap temelde Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri ile Türkçe Öğretmenliği bölümlerinde okutulan Sözcük Bilgisi veya Kelime Bilgisi dersinin içeriğine göre hazırlanmış olsa da adı geçen bölümler dışında üniversitelerin değişik fakültelerinde okutulan kelime bilgisi seviyesindeki tüm Türk Dili derslerine hitap etmektedir. Daha çok lisans seviyesindeki öğrencilere hitap eden bu kitabı hazırlarken temel yaklaşım konuların kolay anlaşılmasına katkı sağlamak olmuştur. Bu nedenle kelime bilgisine dair konuların tümü dilbilimsel ayrıntıya inilmeden açık, net ve sade ifadelerle anlatılmıştır.

Kitap, gelecekte öğretmen olacak lisans öğrencilerinin meslek hayatlarında muhatap olacakları öğrencilerin ve derslerin seviyesine uygun olarak hazırlanmıştır. Kitap bu yönüyle doğal olarak MEB, YÖK ve ÖSYM temelli sınavlarda sorulan soruların muhtevasına da uygun bir içeriğe sahiptir. Kelime türleri için seçilen örnekler konusunda da bilinçli davranılmıştır. Öğrenim tekniği açısından basit örnekler üzerinden konuyu kavrayan öğrencilerin daha kompleks örneklere geçiş yapabileceği düşünülmüştür. Amaç meselenin esasını kavratmaya yönelik olduğu için az kullanılan veya karmaşık örnekler üzerinden gitmek yerine sıkça ve canlı olarak kullanılan örnekler tercih edilmiştir. Dilin sade ve anlaşılır, üslubun mümkün olduğunca samimi ve akıcı olmasına özen gösterilmiştir.

Konu Başlıkları

- Kelime Nedir?

- Sıfatlar

- Zamirler

- Zarflar

- Edatlar

- Bağlaçlar

- Ünlemler

- Fiiller


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates