E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Yapı Dinamiği

Yapı Dinamiği

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9781111165314
Ebat
:
17 x 25
Sayfa Sayısı
:
944 s.
Baskı Sayısı
:
4. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Ciltli
%15
indirimli
Liste Fiyatı: 64,80 TL
Satış Fiyatı: 55,08 TL
224585
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Bu kitap, giriş düzeyi ve ileri lisansüstü düzeyi kitaplar arasındaki boşluğu doldurmaktadır. Deprem mühendisliği ve yapı dinamiği alanlarında iyi bilinen bir uzman olan yazarın bu eseri, yalnız deprem bölgelerindekiler değil, hemen her yerdeki öğrenciler için değerli olacaktır, çünkü modern mühendislik için yapı dinamiği bilgisi artık vazgeçilmez hâle gelmiştir.

Kitapta, titreşimler ve yapı dinamiği hakkında bilgi verilmekte, bu konuların deprem kaynaklı yer sarsıntıları nedeniyle oluşan yapı hareketlerine uygulamaları gösterilmektedir. Konular oldukça açık biçimde ve çok sayıda çözümlü örnekle sunulmuştur; öyle ki, böyle bir ders bulunmayan bir üniversitede okuyan bir öğrenci bile kitap üzerinde kendi başına çalışabilir. Hâlen uygulamada mühendis olarak çalışan okuyucular, konuyu bu kitaptan öğrenirken zorluk çekmeyeceklerdir. Sunulan içeriğin önemli bir özelliği, yapı dinamiği teorisinin, çok katlı binaların deprem davranışı ve tasarımına uygulanmasıdır. Bu kitapta verilen bilgiler, depreme dayanıklı tasarım üzerinde çalışan ve bu konuda kendilerini geliştirmek isteyen mühendisler için özellikle değerli olacaktır.

Her ne kadar kitabın kapsamı deprem mühendisliğine vurgu yapsa da, barındırdığı konular, yapıların rüzgâr kaynaklı titreşimleri ve şahmerdan kullanımı ya da araç trafiği gibi insan kaynaklı titreşimleri ile de ilgilidir. Titreşim ve yapı dinamiği üzerine rakipsiz bir ders kitabı olarak konuya ciddiyetle yaklaşan öğrencilere önerilebilecek bir kitaptır.

Konu Başlıkları

- Tek Serbestlik Dereceli Sistemler

- Çok Serbestlik Dereceli Sistemler

- Deprem Etkisi Altındaki Çok Katlı Binaların Davranışı, Tasarımı ve Değerlendirilmesi


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,40625 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates