E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Ceza Muhakemesi Hukuku » Ceza Muhakemesinde Hukuka Aykırı Delillerin Kullanılması ve Değerlendirilmesi Yasağı
Ceza Muhakemesinde Hukuka Aykırı Delillerin Kullanılması ve Değerlendirilmesi Yasağı

Ceza Muhakemesinde Hukuka Aykırı Delillerin Kullanılması ve Değerlendirilmesi Yasağı

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9786051523040
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
429 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 45,00 TL
Satış Fiyatı: 40,50 TL
224612
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
"Ceza Muhakemesi Hukukunda Hukuka Aykırı Delillerin Değerlendirilmesi Yasağı" başlıklı çalışma üç bölümden oluşmuştur. Birinci Bölüm'de, ceza muhakemesinin fonksiyonuna ve ispat hukukuna ilişkin genel açıklamalara yer verilmiştir. Çalışmanın ikinci bölümü yabancı hukuk sistemlerindeki yasal duruma ve içtihatlara ayrılmıştır. Bu bölümde, Common Law sistemine tâbi olan A.B.D ve İngiltere'deki yasal düzenleme ve uygulama ile Kıta Avrupası sistemine tâbi olan Alman hukukundaki yasal duruma ve uygulamaya yer verilmiştir. Bu bölümün sonunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin konuya ilişkin yaklaşımı da detaylı bir şekilde ortaya koyulmuştur. Çalışmanın son bölümü olan Üçüncü Bölümü ise Türk hukukundaki duruma ve uygulamasına ayrılmıştır.

Çalışmanın en başarılı yönü, Amerika, İngiltere ile Türk öğretisini yakından etkileyen Almanya'daki yasal düzenleme ve uygulamanın kapsamlı bir şekilde ortaya koyulmuş olmasıdır.

Çalışmada, Common Law ve Alman uygulaması arasındaki yaklaşım farklılıkları çok net bir şekilde ortaya koyulmuştur. Okuyucuya böyle iki farklı hukuk sistemini karşılaştırma imkânı veren akademik çalışma sayılıdır. Ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin hukuka aykırı delillere ilişkin kararlarının değerlendirilmiş olması çalışmayı daha özel hale getirmiştir.

Konu Başlıkları

- Teorik Temeller

- Farklı Ülke Hukuklarında Hukuka Aykırı Delillerin Kullanılması ve Değerlendirilmesi Yasağı

- Türk Hukukunda Hukuka Aykırı Delillerin Kullanılması ve Değerlendirilmesi Yasağı


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5161133 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates