E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Hukuk » Uluslararası Hukuk - AB Hukuku » Uluslararası İnsancıl Hukuk ve Nükleer Silahlar
Uluslararası İnsancıl Hukuk ve Nükleer Silahlar

Uluslararası İnsancıl Hukuk ve Nükleer Silahlar

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051467054
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
218 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
Diğer
:
Karton Kapaklı
%10
indirimli
Liste Fiyatı: 35,00 TL
Satış Fiyatı: 31,50 TL
224884
Saat 13.00'ten önce verilen siparişler
aynı gün kargoya verilir.
AÇIKLAMA
Kitle imha silahları kategorisi içerisinde yer alan en etkili silah tipi olan nükleer silahlar ayrı ve özel bir konuma sahiptir. Söz konusu silahların yıkıcı etkisinin diğer silahlara nazaran kat be kat fazla olduğu için, diğer tüm silah tiplerinden ayrı olarak tüm boyutlarıyla incelenmesi uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk açısından önem taşımaktadır.

Eser, nükleer silahların tehdidi veya kullanımına ilişkin olduğu için uluslararası insancıl hukukun genel ilkelerine yaklaşımını anlamak açısından önem arz etmektedir. Şu ana kadar uluslararası hukukta, nükleer silahların kullanımını önemli ölçüde kısıtlayan veya söz konusu silahları tamamıyla ortadan kaldıran özel bir norm kabul edilememiştir. Fakat nükleer silahların kullanımına ilişkin uluslararası insancıl hukuk ilkeleri uluslararası teamül kuralları olmakla beraber, söz konusu silahların savaş aracı olma işlevini bu silahları kullanmama yoluyla kaldırması, nükleer üstünlüğün önemini azaltmak açısından da oldukça önemlidir.

Eserin temel amacı nükleer silahların uluslararası insancıl hukuk ile bağlantısı, esas itibariyle Uluslararası Adalet Divanı'nın nükleer silahların kullanımı veya kullanma tehdidinin hukukiliğine dair 1996 tarihli Danışma Görüşü ışığında, özellikle uluslararası insancıl hukukun silah kullanımına ilişkin ilkeleri çerçevesinde değerlendirilmesi ve sonuç olarak söz konusu hukuk kurallarının nükleer silahlara uygulanabilirliğine ilişkin teorileri ortaya koymaktır. Ayrıca bu çalışmada, silahsızlanma rejimini oluşturan Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşması'na özellikle ağırlık verilmiştir.

Konu Başlıkları

- Uluslararası İnsancıl Hukuk ve Silahlara İlişkin Genel Kuralları

- Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesine İlişkin Antlaşma (NPT) ve Uluslararası Hukuk

- Nükleer Silahlar, Kuvvet Kullanma ve Terörizm

- Uluslararası İnsancıl Hukukta Nükleer Silah Kullanma Yasağı


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5234375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates