E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Din - Tasavvuf » Araştırma - İnceleme » Dini, Tarihi, İdeolojik Boyutlarıyla İslamcılık
Dini, Tarihi, İdeolojik Boyutlarıyla İslamcılık

Dini, Tarihi, İdeolojik Boyutlarıyla İslamcılık

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786056339080
Ebat
:
14 x 23
Sayfa Sayısı
:
118 s.
Baskı Yılı
:
2015
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 13,00 TL
Satış Fiyatı: 10,40 TL
225113
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
İslamcılık, dünden bugüne, beşeri bilimlerin merkezinde yer alan en tartışmalı konulardan biri olmuştur. Ancak, konuya ilişkin çalışmaların neredeyse tamamının, İslam'ın siyasallaşması olarak ele aldıkları İslamcılığı; siyasal anlamda salt bir ideolojiyle, tarihsel anlamda ise bir akım olarak ortaya çıktığı dönemle sınırlayan bir yaklaşım içerisinde oldukları görülür.

Muhittin Bilge bu çalışmasında, sadece bir ideolojiye indirgenemeyeceğini vurguladığı İslamcılığı, birbiriyle irtibatlandırdığı üç boyutta ele almakta; İslamcılığın bir akım olarak tezahür ettiği dönemle sınırlı tutulmasının yanlışlığına dikkat çekerek, onun, bir olgu olarak, neredeyse İslam tarihiyle yaşıt bir mahiyeti içkin olduğunu, oldukça sağlam temellendirmelerle ortaya koymaya çalışmaktadır.

Bu çalışmanın bir başka özelliği ise; bugüne kadar İslamcılık üzerine çalışan insanların kahir ekseriyetle üzerinde ittifak ettikleri "İslamcılığın modernliğin ürünü olduğu" görüşünün, yazar tarafından tartışmaya açılarak eleştiriye tabi tutulmasıdır.

Tüm bu mülahazalarla, İslamcılık meselesini alışılagelmiş klişeler dışında ele alan bu çalışmanın, sadece teoloji ve beşeri bilimlerle ilgili araştırmacılar değil, konuya ilgi duyan bütün okurlar için yeni ufuklar ve tartışmalar ortaya koyacak bir özgünlüğe sahip olduğunu belirtmek gerekmektedir.


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates