E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » İşletme - İktisat » Kamu Yönetimi » Türkiye'de Belediye Birlikleri ve Marmara Belediyeler Birliği'nin Tarihi
Türkiye'de Belediye Birlikleri ve Marmara Belediyeler Birliği'nin Tarihi

Türkiye'de Belediye Birlikleri ve Marmara Belediyeler Birliği'nin Tarihi

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786051511405
Ebat
:
13 x 21
Sayfa Sayısı
:
344 s.
Baskı Yılı
:
2015
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 25,00 TL
Satış Fiyatı: 17,50 TL
225123
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Türkiye'deki Yerel Yönetim Sisteminin Gelişimini Yorumlayan Başvuru Kaynağı Niteliğinde Bir Çalışmadır. 1950'lerden sonra başlayan hızlı sanayileşme süreci, ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi merkezli gelişmiş ve bu durum Marmara Bölgesi'nde hızlı şehirleşmeye, üretim-bölüşüm ilişkilerinin farklılaşmasına, toplumsal yeni tabakaların oluşmasına ve çevreye dair sorunların meydana gelmesine neden olmuştur. Bu değişim ve dönüşümlerin yerel lokomotifi ise 1973 yılında kuruluş çalışmaları başlayan ve merkeze rağmen 1975 yılında resmi hüviyet kazanmayı başaran Marmara Belediyeler Birliği (MBB) olmuştur. MBB, her ne kadar çevre odaklı bir yerel yönetim organizasyonu gibi kurulmuş olsa da yerel yönetimleri ilgilendiren hukuki, yönetsel, iktisadi ve toplumsal birçok alanda faaliyet gösteren yapılanmanın adı olmuştur. Bu eser; merkez-yerel ikileminde, yerelin rüştünü ispatlayarak eşitler arası ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önemli adımların atılmasını sağlayan Marmara Belediyeler Birliği'nin tarihsel derinliği üzerinden, Türkiye'deki yerel yönetim sisteminin gelişimini yorumlayan başvuru kaynağı niteliğinde bir çalışmadır.

YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates