E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Modern Strateji

Modern Strateji

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9789755536392
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
1048 s.
Baskı Yılı
:
2015
%30
indirimli
Liste Fiyatı: 90,00 TL
Satış Fiyatı: 63,00 TL
225147
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Kitaptaki makaleler, savaşın beş yüzyılı geçen zaman aralığındaki stratejik karakterini, politik ve toplumsal işlevini inceliyor. Konuların çeşitliliği ve geniş bakış açısı, rönesanstan günümüze savaş kuram ve pratiğinin yanında çalışmayı genel tarih kitabı da yapıyor.

Konular, önemli kuramcılardan, politik ve askeri liderlere kadar uzanıyor, Machiavelli, Clausewitz, Marx, Engels, Napoleon, Churchill ve Mao gibi. Amerikan stratejisinin evriminden, devrimci savaşın modern dünyada ortaya çıkışı gibi örnekleri de dahil ederek. Strateji kuram ve deneyimin etkilerinin, kuşaklar boyunca izi sürülüyor. Makaleler, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları ya da nükleer çağda teknoloji, politika ve savaşın ilişkilerini, belirli çatışmaların stratejilerini inceliyor. Konusu ne olursa olsun tüm makaleler askeri düşüncenin politik, toplumsal ve ekonomik ayrıntılarını, niteliklerini ele alıyor. Derlemeye katkı veren herkes, savaşın geçmişini anlamadan, gelecekte savaşın kontrol edilemeyeceğini savunuyor. Modern Strateji / Machiavelli'den Nükleer Çağa, savaş tarihini yeniden yorumluyor ve aydınlatıyor.

Felix Gilbert, Gunther E. Rothenberg, Henry Guerlac,, Peter Paret, John Shy, Edward Mead Earle, Sigmund Neumann, Gunther E. Rothenberg, Stefan T. Possony, Etienne Mantoux, Douglas Porch, Gordon A. Craig, Walter Pintner, Russell F. Weigley, Philip A. Crowl, H. A. De Weerd, Hans Speier, Michael Howard, Michael Geyer, Condoleeza Rice, Brian Bond, Martin Alexander, Irving M. Gibson, Derwent Whittlesey, Maurice Matloff, D. Clayton James, Theodore Ropp, Alexander Kiraley, Edward Warner, David Maclsaac, Lawrence Freedman, Michael Carver, Michael Carver, John Shy, Thomas W. Collier


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,4375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates