E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Sosyal Bilimler » Dilbilim » Çağdaş Türk Lehçeleri
Çağdaş Türk Lehçeleri

Çağdaş Türk Lehçeleri

Yazar(lar)
:
Barkod
:
9786056591716
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
842 s.
Baskı Yılı
:
2015
Satışta
bulunmamaktadır.
AÇIKLAMA
Elinizdeki çalışma, Ünversitelerimizin Çağdaş Türk Lehçeler ve Edebiyatları, Türk Dil ve Edebiyatı, Türkçe Ögretmenliği ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinde çeşitli adları altında okutulmakta olan Çağdaş Türk Lehçeler derslerine yardımcı br eser olarak ortaya çıktı. Bu derslerde ögrenciler farklı lehçelerle ilgli bilgilere maalesef kolay bir şekilde ulaşamamaktaydı. Ayrıca, çesitli lehçelerin gramer özelliklerinin birbirleriyle karşılaştırılabilmesi için böyle çalışmalara ihtiyaç duyuluyordu.

Bu kitap, Çağdaş Türk lehçelerinden sekizinin (Azer Türkçesi, Gagavuz Türkçesi, Kazak Türkçesi, Kırgız Türkçesi, Özbek Türkçesi, Tatar Türkçesi, Türkmen Türkçesi ve Yen Uygur Türkçesi) gramerle orjinal metinlerinden örneklerin, bunların yazı çevirmen ve seçilmiş olanlarının Türkiye Türkçes'ine aktarımını içermektedir. Çalışma hazırlanırken her lehçe için aynı inceleme sistem benimsendi. alanla ilgili olan yayınların büyük çogunluğundan istifade edildi. Zaman zaman görüşlerine başvurduğumuz çeşitli lehçelerin uzmanları, hocalarımızın fikirleri çalışmanın hazırlanması sırasında son derece aydınlatıcı oldu.


Kategoriler:
YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates