E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Siyaset - Politika » Araştırma - İnceleme » Uzakdoğu'dan Güney Asya'ya Şiddet ve Terörizm
Uzakdoğu'dan Güney Asya'ya Şiddet ve Terörizm

Uzakdoğu'dan Güney Asya'ya Şiddet ve Terörizm

Yayınevi
:
Barkod
:
9786055828905
Ebat
:
14 x 21
Sayfa Sayısı
:
366 s.
Baskı Yılı
:
2015
%27
indirimli
Liste Fiyatı: 22,00 TL
Satış Fiyatı: 16,06 TL
225408
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Terörizm konusunda editörlerin hazırladığı bu çalışma çok önemlidir. Bu kitap terörizm olgusunu, önemli dinamiklerden olan ideolojilerin ve istihbarat temelli kavramlar olan motivasyonların, metotların ve hedeflerin tam olarak kavranması perspektifinden ele almaktadır. Çeşitli grupların inanç sistemleri arasındaki farklılık önem arz etmektedir, çünkü bu olgu terör örgütlerinin yarattığı tehdidi anlamaya yardım eder ve bu tehdidin nasıl engelleneceğine yönelik bir bakış açısı sağlar. Bu kitap terörizm konusunu çalışan öğrencilere, araştırmacılara, polis birimlerine ve terörle mücadeleden sorumlu ulusal güvenlik birimlerine önemli bilgiler sunmaktadır. Bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum.

-David L. Carter, Ph.D.-

Profesör ve İstihbarat Programı Müdürü

Suç Adalet Bilimi Bölümü

Michigan Devlet Üniversitesi, ABD

Terör tehdidi hızlı ve tahmin edilemez bir şekilde büyümektedir. Uluslar, bireysel veya toplu olarak terörle mücadele stratejileri geliştirmekte ve terörün sonlandırılması, caydırıcılığın sağlanması ve olumsuz sonuçlarının azaltılması amacıyla yeni çözümler aramaktadır. Bu bağlamda objektif ve analitik özelliğe sahip araştırmalar kritik önem taşımaktadır. Türk uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu çalışma, incelenen terör örgütlerinin tarihsel geçmişi, örgütsel yapısı, ideolojisi, hedefleri, stratejileri, amaçları, taktikleri, kaynakları, istihdam faaliyetleri, potansiyel kurbanları, kapasiteleri, finansal kaynakları, uluslararası bağlantıları ile örgütün faaliyet gösterdiği bölgelerin coğrafi ve politik özellikleri ile nüfusun etno-kültürel yapısı hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.

-Ronald S. Bearse-

Başkan, Nauset Ulusal Güvenlik Grubu,

LLC USA ve ABD Maliye Bakanlığı Güvenlik ve

Kritik Altyapıların Korunması Bölümü Eski Yöneticisi


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,484375 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates