E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Çocuk Kitapları » Eğitim Kitapları » Çocuklar İçin Scratch İle Programlama 9+ Yaş 1. Kitap
Çocuklar İçin Scratch İle Programlama 9+ Yaş 1. Kitap

Çocuklar İçin Scratch İle Programlama 9+ Yaş 1. Kitap

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059129213
Ebat
:
22 x 22
Sayfa Sayısı
:
128 s.
Baskı Yılı
:
2015
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 25,00 TL
Satış Fiyatı: 20,00 TL
225497
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
Programcılığa adım atmak isteyen çocuklar için temel başvuru kaynağı! 'Çocuklar kopyalar, bozar, değiştirir. Hatta tüm insanlar böyle öğrenir. İnsan ustalaşana kadar kopya çeker, hatta büyük endüstriler bile bu kopyalama yöntemleri üzerine kuruludur (everything is a remix). Çocukların kopyalamasına izin ve fırsat veriniz. Bozmak bir aletin işlevi dışında kullanılmasıdır, tıpkı yoğurt kabından saksı yapmak gibidir. "Çocuğunuz hacker olmak zorunda" diyoruz, çünkü 20. yüzyıl bize endüstri standartlarını getirdi, bunların birçok yararı vardı ama en önemli zararı çeşitliliği azaltmasıydı. Bu yüzden size sunulan aletlerle yetinmek zorunda değilsiniz, onları bozmak, işlevi dışında kullanmak en önemli hakkınızdır.

Hata, öğrenmenin en önemli unsurudur, lakin eğitim sistemi doğruları, başarıyı sever. Bırakın hata yapsınlar başka türlü öğrenemezler. Bunu sizden özellikle talep etmedikleri sürece, onlara doğruyu göstermeyin,. Bir insana öğrenmeyi öğretmek verilebilecek en güzel hediyedir…'

-Hakan Ataş, Bager Akbay-

Maker Eğitim Kitaplığı dizisinin ilk kitabı, Çocuklar için SCRATCH ile Programlama 9+ Yaş 1. Kitap, 9+ yaş grubu çocuklar için Scratch ile programcılığın temellerini anlatıyor. Kitap, dizinin diğer kitaplarında da olduğu gibi, kompütasyonel düşünce becerilerini geliştirmeyi hedefleyerek hazırlandı.

Kitabın yazarları Hakan Ataş ve Bager Akbay, Türkiye'de maker hareketinin gelişimine katkı sunan, maker eğitim hareketiyle eğitmenler yetiştiren, özellikle çocuklara yönelik programlama ve maker etkinlikleri düzenleyen konusunda uzman eğitimciler. Bugüne kadar verdikleri eğitimlerden edindikleri deneyimlerle çocuklarımızın teknolojiyi sadece kullanan değil, teknoloji üreten bireyler olmaları hedefiyle yola çıkarak bu kitabı hazırladılar. Kitabı hazırlarken, Scratch konusunda dünyada tek diyebileceğimiz Harvard University'nin hazırlamış olduğu Scratch müfredatını baz aldılar.

Scratch MIT tarafından geliştirilmiş bir grafik arayüzlü bir programlama dilidir. Programlama birçok insana zor gelse de Scratch'in dinamik, renkli ve eğlenceli arayüzü sayesinde bu zorluk ilk baştan aşılmış olur. Bu dinamik ve eğlenceli yapı kodların program içerisinde bloglar halinde olmasından kaynaklanır. Çocuklar bu blokları kullanarak hızlıca kod bloklarını birbirine eklemleyip eğlenceli bir biçimde programlama yapabilirler. Scratch ile resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını kolayca bir araya getirebilir ve oluşturulan programlar daha da eğlenceli hale getirebilir.

Her ne kadar 8-16 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış olduğu bilinse de Scratch'i her yaştan insan kullanabilir. Scratch ile birlikte animasyonlar, oyunlar, robotik tasarımlar vb. pek çok şey oluşturulabilir.

Çocuklar için Scratch ile Programlamaya Giriş kitabıyla çocuklar, örnekler ve uygulamalar üzerinden bu kullanılması son derece zevkli programa diline giriş yaparak, kendi oyunlarını ve uygulamaları örnekleri takip ederek rahatça gerçekleştirebilecekler.

Kitabı kullanan çocuklar için hedeflenen temel kazanımlar şunlardır:

- Soyutlama

- Çözümleme

- Pattern Recognition (örüntü tanıma)

- Algoritmik düşünce

- Problem Çözme

- Yaratıcılık

- Kendi ürünlerini oluşturmaları

- Teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmaları

- Tasarım becerilerinin gelişmesi

- Matematiksel düşünme becerilerinin gelişmesi

Henüz programlama dillerinden herhangi birini kullanmamış ya da programlamayı zor olarak düşündüğü için başlamayan çocuklar, programlamaya başlamak için en uygun adımlardan biri olan Scratch'i kullanmayı bu kitapla rahatlıkla öğrenebilirler.

İçindekiler;

Online Editor

Offline Editor

Kovalamaca

DJ Scratch

İsmimizi Canlandıralım

Quiz Uygulaması

Kaplumbağa Geometrisi

Bilye Yarışı

Pong

Tuğla Oyunu

Akvaryum

Zıplayan Kuş

Makey Makey


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,421875 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates