E-Posta: Şifre:
 
 
0 ürün
Kategoriler » Fen Bilimleri » Matematik - İstatistik » R İle İstatistiksel Programlama
R İle İstatistiksel Programlama

R İle İstatistiksel Programlama

Yazar(lar)
:
Yayınevi
:
Barkod
:
9786056460890
Ebat
:
16 x 24
Sayfa Sayısı
:
228 s.
Baskı Sayısı
:
1. Baskı
Baskı Yılı
:
2015
%20
indirimli
Liste Fiyatı: 26,00 TL
Satış Fiyatı: 20,80 TL
225535
Tedarik süresi:
Yaklaşık 2 iş günü
AÇIKLAMA
R ile İstatistiksel Programlama . Veri analitiği için yeni bir yazılım platformu: R

Bilişim dünyasında uygulamalar çeşitlenip karmaşıklaştıkça, var olan ve yaygın kullanılan yazılım araçları yetersiz kalmaya başlıyor. Bu nedenle geliştirilen yeni platformların en popülerlerinden biri R programlama dili.

R programlama dili, her türlü istatistiksel ve ekonometrik çalışmaların yanı sıra veri madenciliği, büyük veri analizi, simülasyon uygulamaları, fonksiyonel ve nesneye dayalı programlama, ağ teorisi, yapay öğrenme ve yapay sinir ağları gibi çok geniş alanlarda kullanım imkânları sunmaktadır. R, bu özellikleri ile gerek akademik çevrelerde gerekse iş dünyasında veri analitiği çalışmalarında kullanılan esnek ve güçlü bir programlama dili haline geldi.

R'ın tüm dünyadaki popülaritesine ve kullanım yaygınlığına karşın ülkemizdeki kullanımı oldukça kısıtlı kalmıştır. Bunda, yazılımın kullanım dili ve menülerinde Türkçe seçeneğinin halen eklenmemiş olmasının yanı sıra, özellikle Türkçe başvuru kaynaklarının neredeyse yok denecek kadar az olmasının da etkisi var.

R ile İstatistiksel Programlama, R programlama dilinin Türkiye'de de yaygınlaşmasını, kullanılırlığının artmasını sağlamak, geleceğin programlama platformlarından birini Türkiye'deki yazılımcılara tanıtmak amacıyla hazırlandı. Konuya ilgi duyan öğrenci, akademisyen ve profesyoneller için başlangıç ve orta seviyede yararlı ve doyurucu bir başvuru kaynağı...

-İlk Komutlar, Deği?kenler ve Veri Girişi -Veri Setleri -Veri Tipleri ve Veri Okuma -Basit Vektör İşlemleri -Vektör Aritmetiği -Liste Oluşturmak -Listeye Fonksiyon Uygulama -Matris ve Diziler -Matrisleri Karşılaştırma -Veri Çerçevesi (data frame)

-Veri Editörü -Metin işlemleri -Tarih ve Zaman -Kategorik Değişkenler (Faktörler) ile İşlemler -dplyr Paketi ile Etkin Veri Analizi -Kontrol İfadeleri -Fonksiyonlar -Grafik Çizimi -Üç Boyutlu Grafikler Çizme -Olasılık ve İstatistik -ANOVA (Analysis of Variance) -Regresyon Analizi -RMarkdown ile Belge Oluşturma


YORUMLAR (0)
YORUM YAP
Bu ürün hakkında yorum bulunmamaktadır.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yukarı Çık
Kredi Kartı
Alışverişlerinizde Havale & EFT, Kredi Kartı Peşin, veya Kredi Kartı Taksitli ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Kredi kartına 6 taksit

Sipariş ve İade KoşullarıGizlilik ve Güvenlik PolitikasıTel:    Fax:

Site 0,5 saniyede yüklendi.

Wildcard SSL Certificates